II NIEDZIELA ADWENTU – 10 Grudnia 2023 r.

1) Dzisiaj w naszej parafii :

-zbiórka do puszek  na rzecz naszego parafianina Mikołaja Murdzka. Michał cierpi na porażenie mózgowe czterokończynowe, ciężką wadę serca oraz padaczkę, nie potrafi sam chodzić ani mówić.., Zebrane środki będą przekazane na leczenie oraz kosztowną rehabilitację.

Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze fundacji „Promyk Uśmiechu”.

-po Mszy św. o godz.16.00 -będzie   Katecheza Chrzcielna. Zapraszamy!

2)ubiegły piatek-8 grudnia w dniu odpustu   zakończyliśmy adwentowe rekolekcje parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom rekolekcji oraz Księżom wikariuszom, siostrom Zakonnym, p.Organiście, p. Kościelnemu,  a także tym, którzy przyczynili się do tak dostojnego i pobożnego przeżycia odpustu Parafialnego- Chórowi, Rycerzom Kolumba i wszystkim uczestnikom.     Serdeczne Bóg zapłać!

Serdeczne Bóg zapłać p. Prezesowi i pracownikom ZUK za przygotowanie drogi procesyjnej.

3) Wspólnota W mocy Ducha zaprasza  w poniedziałek – 11 grudnia  o godz. 19.00 na wotywną Mszę św. o Duchu Świętym i uwielbienie. Zapraszamy!

4) W środę, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

5) W niedzielę  17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 87. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

6) W niedzielę 17 grudnia 2023 r. na Mszy Świętej o godzinie 8.30 Harcerze i Zuchy przekażą naszej parafii Betlejemskie Światełko Pokoju.

7)Tradycyjnie   II Niedziela Adwentu jest przeżywana jako Dzień pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek  na ten cel w naszej parafii   będzie 17 grudnia 2022 r.

8)Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców Śladkowa Małego. Pracowali: Danuta Maj;Elżbieta Styrcz;Halina Styrcz. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 60 zł. W sobotę -16 grudnia  na godzinę 9.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego

9)Składamy serdeczne podziękowanie p. Dagmarze i Mariuszowi Ścianom za ofiarowanie- za darmo materiału na barierki balkonowe na plebanie. Serdecznie dziękujemy  p. Monice i Markowi Pałysom, którzy  ten materiał wyprofilowali, omalowali i zainstalowali na balkonach plebanii -za darmo. Przyjmujemy te dary na rzecz naszej parafii z wielką wdzięcznością i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Bóg zapłać!

1. Polecamy :

-lekturę prasy katolickiej.

-Kalendarze Rolnicze -35 zł i Misyjne – 7zł.

świece  -Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – ofiara za świecę jest równowartością jednego obiadu dla dziecka- minimum za małą świecę 9 zł, a za dużą 18 zł .

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Idźmy z Maryją adwentową  drogą  Bożego słowa i twórczej miłości! Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

II NIEDZIELA ADWENTU – 10 Grudnia 2023 r.