III NIEDZIELA ADWENTU – 17 Grudnia 2023 r.

1) Bóg pozwala nam odkrywać prawdziwą radość każdego dnia. Benedykt XVI zauważa: „Każdy dzień pełen jest niezliczonych prostych radości, które są darem Pana (…)”.On jest źródłem miłości o smaku eucharystycznego Chleba, którą żyjemy w codzienności – to nasza misja i twórcza przygoda..

2)Dzisiaj w naszej parafii:

Zbiórka ofiar do puszek na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie

-o godz.8.30 Harcerze i zuchy przekażą  nam Betlejemskie Światło Pokoju

Nowenna do Dzieciątka Jezus, która jest częścią przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego- modlimy się  od 16 do 24 grudnia w czasie wieczornej Mszy św. -Zapraszamy!

3) Ks. Proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim za życzenia imieninowe-  składane w każdej formie i zamówione Msze św.. Niech Dobry Bóg wynagrodzi życzliwość i dobroć, składających życzenia i modlącym się w intencji  ks. Proboszcza. Serdeczne Bóg zapłać!

4) W sobotę 23 grudnia 2023 r., przypada  80 rocznica tragicznej śmierci dwojga chmielniczan – Pani Marii Stradowskiej i Jej syna Pana Wacława Stradowskiego rozstrzelanych przez gestapowców dnia 23 grudnia 1943 r. w Niemieckim Zakładzie Karnym  przy ul. Zamkowej w Kielcach za pomoc, której udzielali dla Żydów w Chmielniku. Obecnie Państwo Stradowscy nie posiadają swojego grobu, gdyż naziści potajemnie zakopali Ich ciała w  nieznanym miejscu i jedynym miejscem przypominającym o Nich jest monument odsłonięty 14 września 2022 r. w Chmielniku.

Zapraszamy w sobotę do  modlitwy w Ich intencji i wszystkich Polaków ,którzy stracili życie ratując Żydów, modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz.15,00 w naszych domach- odezwą się  też dzwony Kościelne o tej godzinie.

5)W niedzielę –24 grudnia-w Wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Jest to wieczór Wieczerzy Wigilijnej- niech nie będzie wśród  nas samotnych, głodnych i pokłóconych-Jezus przychodzi i ogarnia miłością wszystkich ,otwórzmy nasze serca i domy na przychodzącego Gościa.

6) Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców Śladkowa Małego. Pracowali: Alicja Pietrzyk; Anna Kwiecień; Teresa Kwiecień; Renata Mierzwa; Artur Kozioł; Mirosława Stępień.

Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 80 zł. W sobotę -23 grudnia  na godzinę 9.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego.

7). Polecamy :

-lekturę prasy katolickiej. –dodatkowe: Magazyn Gościa Niedzielnego-12 zł; Magazyn Niedzieli -15zł.

-Kalendarze Rolnicze -35 zł i Misyjne – 7zł.

świeca  -Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – minimum za małą świecę 9 zł.

8) Zachęcamy ,aby spotkania przedświąteczne -tzw. Wigilie-  miały pierwiastek religijny -lektura Ewangelii, wspólna modlitwa, śpiewana kolęda, opłatek i wzajemna życzliwość.

9. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej. Już blisko jest Pan!

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

III NIEDZIELA ADWENTU – 17 Grudnia 2023 r.