II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 stycznia 2023

1. „Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata”. Te słowa słyszymy podczas każdej Mszy świętej. Objawiają Jego tożsamość Syna Bożego. To On gromadzi nas na niedzielnej Eucharystii ,odsłania prawdę o sobie, obdarza swoim słowem i samym sobą. Dziękujemy Barankowi Bożemu za wierną miłość i moc życia Jego Ewangelią.

2. W Święto Trzech Króli -Objawienie Pańskie  -6 stycznia na działalność Misyjną Kościoła zebrano 5100 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

3. Kolędnicy Misyjni z Chmielnika zebrali dla dzieci z Papui Nowej Gwinei 3 368 zł. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i gratulujemy Kolędnikom i ich  opiekunkom s. Stefanii i p. katechetce Marzenie Kaszy.!

4. W środę -18 stycznia rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5.W sobotę -21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w niedzielę-Dzień Dziadka .Pamiętajmy o nich  w modlitwach

6. Zbliżamy się do końca Wizyty Duszpasterskie.. Jest to czas wspólnej modlitwy i rozmowy. Kapłan przychodzi ,aby w imieniu Chrystusa pobłogosławić nasza ,pracę, dom i wspólnotę rodziny-dlatego zebrani przy krzyżu-.modlimy się o dar błogosławieństwa Bożego. Nasz dom pokropiony wodą świeconą przypomina nam, że jesteśmy dziećmi Bożymi przez dar chrztu św.. Dzieci zostawiają zeszyt do religii a młodzież zeszyt i indeksy do bierzmowania.. Jeśli z kapłanem chodzą ministranci to wskażą dom, który oczekuje na kolędę. Jeśli ministrantów nie ma ,wypada księdza poprosić, aby wiedział gdzie wejść. Gdy będziemy mieli życzenie złożyć ofiarę to proszę zaznaczyć czy jest to ofiara dla księdza czy na potrzeby Kościoła.

Zapraszamy wszystkich, którzy nie byli obecni na tegorocznej kolędzie, a chcieli by jej  doświadczyć, aby  to zgłosili w kancelarii lub zakrystii.

Plan:

16 stycznia -poniedziałek

blok 16 – 4 księży

17 stycznia -wtorek

Os. Słoneczne wraz z blokiem -4 księży

18 stycznia -środą

ul. Wolności-2 księży

ul. Mielczarskiego – 1 ksiądz

19 stycznia -czwartek

ul. Pogodna; Jasna; Dojazdowa – 4 księży

20 stycznia-piątek

Zrecze Wielka, Zrecze pod Falkami, Zrecze Chałupczańskie  -3 księży

dla tych co byli nieobecni

21 stycznia – sobota

9.00 -Suchowola – 4 księży

7. Polecamy:lekturę prasy katolickiej

Kalendarze:  Rolnicze -35 zł;   Misyjne – 6zł.

8.Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła mieszkańcom Holender. Pracowali : Maria Woźniak  i Justyna Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 20 zł.  W sobotę-21  stycznia   na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła    mieszkańców Jasienia.

9. Serdeczne Bóg zapłać za przepyszny  obiad w czasie kolędy Panu Sołtysowi   i  Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich ze Śladkowa Małego. Bóg Zapłać!

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 stycznia 2023