III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 Kwietnia 2024

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

2. Dzisiaj :

-przeżywamy  ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

-w Bazylice Zwiastowania NMP w Leżańsku o godz.11.00 nasza s.Antonilla   świętuje  50 lecie profesji zakonnej. Ogarnijmy Ją nasza życzliwością  i modlitwą. Świętowanie jubileuszu Siostry w naszej parafii będzie 28 kwietnia-niedziela o godz.8.30.Zapraszamy!

zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie, które odbędzie się  w naszym kościele parafialnym, po Mszy św., ok. godz. 13.00. Będzie ono dotyczyć spraw formacyjnych i organizacji uroczystości.

3. Serdecznie gratulujemy wyboru na urząd Burmistrza Chmielnika p. Pawłowi Wójcikowi oraz wszystkim osobom  wybranym do Rady Miejskiej w Chmielniku- niech Wasza ofiarna praca we współpracy z mieszkańcami  w budowaniu dobra wspólnego ,będzie radością każdego obywatela i gościa naszej „małej ojczyzny”, a dobry Bóg niech  Wam błogosławi!

4. Legion Maryi  naszej parafii organizuje i zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium MB Licheńskiej i Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniach 11 i 12 maja br. -koszt 150zł -Zapisy i bliższe informacje u Pań legionistek rozprowadzają prasę katolicka  po każdej niedzielnej Mszy św.

5. Polecamy:  –lekturę prasy katolickiej.

 

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię gościom i domownikom oraz lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 Kwietnia 2024
Przewiń na górę