IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 Kwietnia 2024

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

Na zakończenie tygodnia powołań w przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przezywała jubileusz 50 lecie profesji zakonnej naszej  s. Antonillii ze zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia. Ogarnijmy Ją nasza życzliwością  i modlitwą. Świętowanie jubileuszu Siostry w naszej parafii rozpocznie się procesją z domu zakonnego do Kościoła  o godz.8.20 Zapraszamy do wspólnego świętowania!

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.

3. Domowy Kościół zaprasza nas  dnia -23 VI -do wspólnej modlitwy w ramach inicjatywy  modlitewnej  „Ojcze Nasz”:  – Pragniemy, aby 23 czerwca 2024 roku – w Dniu Ojca, cała Polska zawołała do Boga: „OJCZE NASZ”. Marzymy, by modlitwa połączyła rodziny, wspólnoty, parafie i Kościoły chrześcijańskie. „Ojcze Nasz” to inicjatywa modlitewna, która jest zachętą ze strony osób świeckich do wspólnej modlitwy uwielbienia                                                                                                                                                                                                                           

4. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje..

5. Za tydzień – w ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywać Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.

6.Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Zrecza Dużego za sprzątanie  naszego Kościoła, pracowali:Danuta Kasperska;Grzegorz Ramiączek;Jolanta Brela;Stanisława Pawłowska;Małgorzata Juszczak -Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 50  zł . W sobotę   na godz.9 .00 zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła k mieszkańców Lip.

7.Polecamy:  –lekturę prasy katolickiej.

8.Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu…

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię gościom i domownikom oraz lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 Kwietnia 2024
Przewiń na górę