III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23 Kwietnia 2023

1. Dziś-3 niedziela Wielkanocy przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego .Rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

2. Jutro -24 kwietnia -liturgiczna uroczystość św. Wojciecha

3. W sobotę- 29 kwietnia -Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

4. Serdeczne Bóg zapłać za  ofiary  na działalność Kieleckiej Caritas  zebrane do puszek  w Niedzielę Miłosierdzia Bożego –2 540 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom i Rycerzom Kolumba, którzy tę ofiarę zebrali .

5. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

6. Rozpoczęliśmy remont budynków  gospodarczych –prace obejmują: ocieplenie i tynkowanie, wymiana niektórych okien, malowanie drzwi garażowych.

7. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła. Pracowali mieszkańcy  z ul. Leśnej :Tomasz Piwowarski; Jerzy Stachurski; Barbara Stachurska; Marzena Ziólkowska; Aneta Sobiegraj; Katarzyna Pawłowska. Serdeczne Bóg zapłać za pracę i ofiarę 70 zł. W sobotę- 29 kwietnia  na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  mieszkańców ul. Leśnej i Dezyderów.

8. W Roku Jubileuszowym 800-lecia śmierci bł. Wincentego Kadłubka serdecznie zapraszamy wiernych naszej parafii  do wspólnego czuwania przy grobie patrona naszej diecezji, który znajduje się w Jędrzejowie. Czuwanie będzie  w  piątek 12 maja – od godz. 19.30 do 24.00 .Wyjazd z Chmielnika ok.godz.18.00 -Zapraszamy! Zapisy w zakrystii i  kancelarii..

9. Polecamy:  –lekturę prasy katolickiej.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię-gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23 Kwietnia 2023
Przewiń na górę