II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 16 Kwietnia 2023

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. To zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności.. Dzisiaj Msze św. na cmentarzu o godz.10.00 i 12.00, a o godz. 15.00 w naszym Kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy!

Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie Katecheza Chrzcielna- zapraszamy!

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele 79. Tydzień Miłosierdzia, obchodzony do 22 kwietnia. Jego hasłem są słowa papieża Franciszka: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Serdeczne podziękowanie i gratulacje dla p. Iwony Fryt za ofiarną prace w naszej świetlicy Caritas .

Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

3. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

4. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła. Pracowali mieszkańcy  z ul. Jasnej: Bogdan Zamojski;  z ul.Szkolnej: Wanda Zamojska; Dagmara Ściana; Andrzej Długosz; z ul. 1 Maja:  Elżbieta  Gołębiowska; Anna Dzierżak; Bożena Wrzesień; Ewa Markowska; Maria Gołębiowska Bożena Tkaczyk. Serdeczne Bóg zapłać za pracę i ofiarę  130 zł. W sobotę-     21 kwietnia  na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  mieszkańców ul. Leśnej.

 5. Polecamy:  –lekturę prasy katolickiej.

 

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

 

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 16 Kwietnia 2023
Przewiń na górę