III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 marca 2023 r.

1. Dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

Dzisiaj po Mszy św. o godz.16.00 Katecheza Chrzcielna. Zapraszamy!

2. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczęła  się ogólnopolska peregrynacja ikony św. Józefa organizowana przez Rycerzy Kolumba w naszym kraju. Będzie ona peregrynować po domach Rycerzy Kolumba z naszej chmielnickiej rady. Szczególną intencją modlitewną w czasie peregrynacji jest troska o życie ludzkie i za matki samotnie wychowujące swoje dzieci. Niech czas nawiedzenia będzie dla nas inspiracją do życia Ewangelią..

3.ubiegłą środę zakończyliśmy Wielkopostne rekolekcje parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom oraz tym którzy twórczo pomogli w przeprowadzeniu tych rekolekcji :

-P. Dyrektor Szkoły  Podstawowej  Renacie Nowak  i nauczycielom

– P. Dyrektorowi Zespołu Szkół Powiatowych  Sławomirowi Wójcikowi i nauczycielom

– Księzom Wikariuszom, siostrom Kanoniczkom ,p. Katechetce Marzenie Kaszy, p,Kościelnemu-Domikowi i p. Organiście-Bogdanowi

– p. Andrzejowi Gardyńskiemu

-p. Burmistrzowi Pawłowi Wójcikowi i pracownikom U M i G Chmielnik -za pożyczenie ławek na czas rekolekcji.

4. W poniedziałek- 13 marca :

-rocznica pontyfikatu pp Franciszka. Polecajmy Go w naszych modlitwach!

-po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Czcicieli Ducha Świętego. Zapraszamy

5. W czwartek.16.30- Droga krzyżowa -dla dzieci; we wszystkie piątki Wielkiego Postu  rozważamy mękę Pana Jezusa  w czasie drogi krzyżowej  o16.30 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych . W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.15.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym- które w tym roku głosi ks .Paweł Foderowicz  i Msza św. bez kazania.

Droga Krzyżowa ulicami Chmielnika będzie 24 marca br po Mszy św. o godz.17.00; a półekstremalna Droga Krzyżowa do Piotrkowic będzie 31marca po Mszy św. o godz.18.00.Zapraszamy!

6. W dniach 17/18 marca (piątek/sobota) „Caritas Polska” wraz naszą parafią organizuje zbiórkę żywności pod hasłem: „TAK. POMAGAM!” Młodzież ze szkolnych Kół Caritas będzie przeprowadzać tą zbiórkę w sklepach: Biedronka, Dino, Sklep Euro i Delikatesy Centrum. Prosimy o pomoc dla ubogich i potrzebujących z naszej parafii.

7. Zwykle 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP- w związku z tym ,że w tym roku jest to niedziela, liturgiczne obchody uroczystości św. Józefa będą 20 marca w poniedziałek. Zapraszamy, jest to dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn.

19 marca jest to także dzień imienin naszego  p. organisty Bogdana -niech Dobry Bóg ma go w opiece a matka Boża otacza płaszczem swojej opieki. Polecamy Go w naszych modlitwach  

8. Od 16 do 21 marca Kancelaria parafialna  będzie czynna tylko po południu od godz. 16.00 do 17.00.

9. Na naszych stronach internetowych transmitujemy -dla chorych i starszych-  niedzielne Gorzkie żale z kazaniem Pasyjnym i po nich Mszę św.  .

10. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła mieszkańcom  ul.Mruczej. Pracowali:  Zofia Gołębiowska; Elżbieta Ciechanowska; Paweł Wójcik; Henryka Banaś; Bogumiła Waluś; Aleksandra Pacyga; Ewa Banaś; Jolanta Rzadkowska  . Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 80 zł. W sobotę- 18 marca  na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła kolejnych mieszkańców ul. Mruczej oraz ul. Cichej i Pierzchnickiej. 

11.Polecamy:

 –lekturę prasy katolickiej – W Niedzieli jest ciekawy artykuł O Rycerzach Kolumba, także z naszej parafii.

 -kalendarze Misyjne-6zł.

– Baranki Wielkanocne Caritas -minimum 7 zł-Ofiary składane przy nabywaniu baranków wspierają działania Caritas służące dzieciom z rodzin ubogich, przede wszystkim organizację kolonii charytatywnych.

 

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.                                                                                                       

Prosimy o modlitwę w intencji pojednania w naszych rodzinach i Ojczyźnie.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 marca 2023 r.
Przewiń na górę