IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marca 2023 r.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli niedzielą radości. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania Misterium Paschalnego Jezusa Chrystusa.

Dzisiaj Gorzkie Żale o godz.15.30 z kazaniem Pasyjnym  i Msza św. o godz. 16.00 bez homilii. Zapraszamy!

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

– w sobotę – Uroczystość Zwiastowania NMP

3. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne:

– w czwartek o godz.16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci,

– w piątek o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dorosłych, a po Mszy Św. godz. 17.00 Droga Krzyżowa ulicami miasta.

– w przyszłą niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali po zmianie czasu o godz. 16.30, Msza Św. o godz. 17.00 bez homilii.

4. Do 21 marca Kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu od godz. 16.00 do 17.00.

5. Na naszych stronach internetowych transmitujemy – dla chorych i starszych
– niedzielne Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i po nich Mszę św.

6. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła mieszkańcom ul. Mruczej, ul. Cichej i Pierzchnickiej: Renata Chmielewska, Jerzy Rogala, Danuta Ślusarska, Katarzyna Mierzwa, Bożena Makówka, Dariusz Angielski, Irmina Nowicka. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 70 zł. W sobotę – 25 marca na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła mieszkańców ul. Kieleckiej
i Na Skarpie

7. Polecamy:

– lekturę prasy katolickiej

– Baranki Wielkanocne CARITAS – ofiara minimum -7 zł

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom, kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!!!

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marca 2023 r.