III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20 Marca 2022 r.

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

Dzisiaj  Rycerze Kolumba zapraszają na „Marsz dla życia i Rodziny”. Rozpoczęcie marszu o godz. 14.30 przy Kościółku Trójcy Świętej i przemarsz do Kościoła parafialnego.  W czasie Mszy Świętej o godz. 16.00 możliwość przystąpienia do duchowej adopcji.

2. Grupa „Małych Misjonarzy Jezusa” i „Płomyków Ducha Świętego” wraz z rodzicami i opiekunami serdecznie dziękują wszystkim Parafianom za udział w akcji „Serce miłosierdzia”. Zebrana kwota (2 225 zł + 1 euro) została przekazana na misje a w szczególności dla dzieci w Burundi. Bóg zapłać także dzieciom, ich Rodzicom oraz wszystkim, którzy upieki i przygotowali ciastka.

3. Dnia 18 marca 2022 zmarł śp. Jacenty Waleńko – był jednym z założycieli Towarzystwa Miłośników Ziemi Chmielnickiej – prezesował Towarzystwu przez 21 lat. Pozostawił po sobie mi.in. piękny zegar na naszym Kościele, a także pomnik Niepodległości poświęcony naszym Bohaterom-którzy walczyli o wolność Naszej Ojczyzny. Ci ,którzy Go znali mówią ,że „był człowiekiem nietuzinkowym, o niesamowicie otwartym sercu, wrażliwym na ludzką krzywdę”. Msza św. w Jego intencji w piątek 25 marca o godz.17.00. Zapraszamy!

4. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

 5. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

 Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Jest to dzień imienin naszej s. Przełożonej Gracjany– dziękując J+ej za posługę w naszej wspólnocie ,chcemy otoczyć Ją życzliwością  i modlitwą. Msza św. w Jej intencji w piątek  o godz.17.00 i  niedzielę -27 III  o godz.8.30 zapraszamy..

6.W dniach 25/26 marca (piątek/sobota) „Caritas Polska” wraz naszą parafią organizuje zbiórkę żywności pod hasłem: „TAK. POMAGAM!” Młodzież ze szkolnych Kół Caritas będzie przeprowadzać tą zbiórkę w sklepach: Biedronka, Sklep Euro i Delikatesy Centrum. Prosimy o otwarte serca dla ubogich i biednych z naszej parafii.

7.Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne: w CZWARTEK O GODZ.16.30- Droga krzyżowa dla dzieci; We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej  o16.30 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych . W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.15.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. bez kazania. Rekolekcje Wielkopostne w naszej  wspólnocie parafialnej będą dniach 3-4-5-6 kwietnia br. przeprowadzi je Towarzystwo Ducha Świętego

8.Składamy serdeczne Bóg zapłać  za sprzątanie  naszego Kościoła, w sobotę pracowali  mieszkańcy Przededworza :Beata Doroz; Włodzimierz Kubicki; Mirosław Czaja. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 30 zł . W sobotę  na godz.9 .00 zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  kolejnych mieszkańców Przededworza.

9. Polecamy:

– lekturę prasy katolickiej- jest dodatkowy Gość EXTRA o Ojcu Pio -cena 10 zł

-Baranki Wielkanocne CARITAS -ofiara minimum -6 zł

10. Do chorych -ze względu na pandemię – Ks. Wiesław będzie jeździł przez cały okres Wielkiego Postu, z wyłączeniem niedziel, rekolekcji i świat- tylko na indywidualne wezwanie – zgłoszone przez telefon lub w kancelarii albo zakrystii.

11. Pamiętajmy, że obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki obowiązuje podczas przebywania w Kościele.

12. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Bądźmy dla siebie dobrzy i serdeczni oraz pokładajmy nadzieję w naszym Panu Jezusie Chrystusie!

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20 Marca 2022 r.
Przewiń na górę