II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13 Marca 2022 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli. Módlmy się dzisiaj za .wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Ofiara zbierana do puszek przeznaczona jest ma misje

– Dzisiaj  po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 12.00 dzieci z Grupy „Mali Misjonarze Jezusa” oraz „Płomyków Ducha Świętego”  rozprowadzić będą „serca miłosierdzia”. Dobrowolna ofiara składana przy tej okazji zostanie przeznaczona na misje.

– Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem. 

– Dzisiaj Katecheza Chrzcielna po Mszy św. o godz.16.00.Zapraszamy!

2. I niedzielą Wielkiego Postu rozpoczęliśmy drogę przygotowawczą do   III Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kieleckiej- który będzie od 9 do 23 czerwca-hasło kongresu: Mocą Chrystusa Eucharystycznego jesteś świadkiem wiary”-zapraszamy do włączenia się w to dzieło- informator do zabrania przy wyjściu z Kościoła

3.W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci.

4.W niedzielę 20.03. Rycerze Kolumba zapraszają na „Marsz dla życia i Rodziny”. Rozpoczęcie marszu o godz. 14.30 przy Kościółku Trójcy Świętej i przemarsz do Kościoła parafialnego.  W czasie Mszy Świętej o godz. 16.00 możliwość przystąpienia do duchowej adopcji.

5. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczasową  pomoc rzeczową i finansową Ukrainie.. Rycerze Kolumba zebrali do puszek 18 500 zł i 12 Euro ..

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój na Ukrainie, w  Europie i w Polsce – modlitwa Różańcowa w kaplicy Fatimskiej o godz.16.30 -w poniedziałek, wtorek i środę .

Serdeczne Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary kolędowe na potrzeby Kościoła  –złożyło 644 rodziny – na sumę  53 675 zł. Bóg zapłać!

-Informujemy ,że  za prąd zużyty  w Kościele – w   styczniu i lutym -zapłaciliśmy 3 966,35 gr. .Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Kościoła. Niech dobry Bóg obdarza swoim błogosławieństwem wszystkich ofiarodawców!

6.Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne:

W CZWARTEK O GODZ.16.30- Droga krzyżowa dla dzieci;

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej  o16.30 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych . W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.15.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. bez kazania. Rekolekcje Wielkopostne w naszej  wspólnocie parafialnej będą dniach 3-4-5 kwietnia br. przeprowadzi je Towarzystwo Ducha Świętego

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać  za sprzątanie  naszego Kościoła, w sobotę pracowali  mieszkańcy Przededworza :Ziemowit Hen; Marta Burchan;Grazyna Gajek i  Jolanta Brela ze Zrecza Dużego.

Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 40 zł . W sobotę  na godz.9 .00 zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  kolejnych mieszkańców Przededworza.

8. Polecamy:

– lekturę prasy katolickiej- jest dodatkowy Gość EXTRA o Ojcu Pio -cena 10 zł

9. Do chorych -ze względu na pandemię – Ks. Wiesław będzie jeździł przez cały okres Wielkiego Postu, z wyłączeniem niedziel, rekolekcji i świat- tylko na indywidualne wezwanie – zgłoszone przez telefon lub w kancelarii albo zakrystii.

10. W tym tygodniu- od wtorku Kancelaria parafialna czynna tylko po południu od godz.16,00 ,w sobotę -19 marca -nieczynna -uroczystość św. Józefa.

11. Pamiętajmy, że obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki obowiązuje podczas przebywania w Kościele.

12.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Bądźmy dla siebie dobrzy i serdeczni oraz pokładajmy nadzieję w naszym Panu Jezusie Chrystusie!

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13 Marca 2022 r.
Przewiń na górę