III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 stycznia 2024 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy: 

-ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia.

–  dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.00. w naszym kościele parafialnym . Zespół OLD TIMERS wraz ze scholą parafialną „W Górę serca” serdecznie zapraszają wszystkich parafian i gości na wspólne kolędowanie pod hasłem: „Hej kolęda” w niedzielę 21 stycznia                          

 – dzisiaj  odbywa się zbiórka charytatywna na rzecz leczenia naszego parafianina Łukasza Ściany. Łukasz walczy z bardzo rzadkim nowotworem kości. Większość z nas zna tego chłopaka, zawsze radosnego i życzliwego dla innych. Dziś On nas potrzebuje. Potrzebuje wsparcia finansowego, które pomoże w leczeniu, ale przed wszystkim – naszej modlitwy, która będzie Jego siłą i nadzieją. Każdy z nas może pomóc. Przy wyjściu z kościoła ofiarę  do puszek będą zbierać Rycerze Kolumba. Wszystkim z całego serca Bóg zapłać.                                                                                                                         

2.W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy nieustannie o modlitwie w tej intencji i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w całym naszym narodzie.

3. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

4) Trwa Wizyta Duszpasterską- serdecznie dziękujemy, za życzliwe spotkania, wszystkie ”kawy”, kolacje i składane ofiary..  Jest to czas  wspólnej modlitwy i rozmowy. Kapłan przychodzi ,aby w imieniu Chrystusa pobłogosławić nasza ,pracę, dom i wspólnotę rodziny-dlatego zebrani przy krzyżu-.modlimy się o dar  błogosławieństwa Bożego. Nasz dom pokropiony wodą święcona przypomina nam, że jesteśmy dziećmi Bożymi przez dar chrztu św.. Dzieci zostawiają zeszyt do religii a młodzież zeszyt i indeksy do bierzmowania.. Jeśli z kapłanem chodzą ministranci to wskażą dom, który oczekuje na kolędę. Jeśli ministrantów nie ma ,wypada księdza poprosić, aby wiedział gdzie wejść. Gdy będziemy mieli życzenie złożyć ofiarę to proszę zaznaczyć czy jest to ofiara dla księdza czy na potrzeby Kościoła.                                                                                                                         

Ofiary na kościół  przeznaczymy na  remont budynku Kościoła – od izolacji fundamentów do nowej elewacji ścian. który jest zaplanowany we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Chmielniku.  Liczymy jak zwykle na ofiarność naszych parafian i dziękujemy Im za wszelkie składane ofiary.

Serdeczne Bóg zapłać za przepyszny obiad kolędowy w Zreczu Chałupczańskim   Paniom z Koła Gospodyń i Gospodarzy  Wiejskich  w Zreczu Chałupczańskim. Serdeczne Bóg Zapłać!

5)Plan wizyty duszpasterskiej na ten tydzień:                                                                                

22 stycznia – poniedziałek

9.00

Zrecze Brzozowskie, Zaolszynie, domy za oczyszczalnią- 2 księży

15.30

blok 10 -2 księży

blok 11 -2 księży

 

23 stycznia -wtorek

9.00

Holendry – 2księży

15.30

blok 16 – 4 księży  

 

24 stycznia -środa

15.30

dla tych co byli nieobecni -zgłaszamy w Kancelarii albo w zakrystii   

 

25 stycznia – czwartek 

15.30

-ul. Leśna -2 księży

Ul. Witosa, Al. Zwycięstwa i domy za Kościółkiem – 2 księży

 

26 stycznia -piątek

15.30

ul. Szkolna – 1 ksiądz

Ul, Starobuska, Kilińskiego -1 ksiądz

Plac targowy, Lubańska, Krótka -1 ksiądz                                                                                          

ul. Konopnickiej – 1 ksiądz

6. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców Ciecierz i Miławki . Pracowali z Ciecierz :Dorota Zielińska; Lucyna Rysiak; Anna Rysiak; Stanisława Karwat; Teresa Rogala i z Miławki: Mariusz Zając i Anna Zając.

Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 90 zł. W sobotę na godzinę 9.00  zapraszamy mieszkańców Andrzejówki.                                                                    

7)Kolędnicy Misyjni zebrali 890zł.Wszystkim darczyńcom składamy podziękowania .Bóg zapłać!   

8). Polecamy :

-lekturę prasy katolickiej. -Kalendarze Rolnicze -35 zł i Misyjne – 7zł. 9)Regionalne Centrum Krwiodawstwa Krwiolecznictwa w Kielcach oraz Urząd Miasta i Gminy w Chmielniku zapraszają do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi -dnia 27 stycznia 2024 r.(sobota)w godz,9.00 do 12.00.-bliższe informacje na plakacie.                                                                                                              

10)W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.16.00 odbędzie się na Sali przy plebani  spotkanie pielgrzymów udających się  na pielgrzymkę do Włoch.                    

11)Życzymy solenizantom i jubilatom tego tygodnia zdrowia i wielu łask Bożych.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 stycznia 2024 r.
Przewiń na górę