II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 stycznia 2024 r.

1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować…

2)W Polsce  w Kościele Katolickim dnia 17 stycznia W środę,, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu.

Wszystkich zapraszamy do refleksji i modlitwy wyznaczonej tematem: „SZALOM / Pokój – Dar Boga”.

Ośrodek Edukacyjno -Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku zaprasza

na świętowanie Dnia Judaizmu w czwartek 18 stycznia  od godz10.00-blizsze szczegóły na plakacie.. Serdecznie Zapraszamy!

3) Zespół OLD TIMERS wraz ze scholą parafialną „W Górę serca” serdecznie zapraszają wszystkich parafian i gości na wspólne kolędowanie pod hasłem: „Hej kolęda” w niedzielę 21 stycznia po mszy świętej o godz. 12.00. w naszym kościele parafialnym.                                                 

4) W dniu 21 stycznia ( przyszła niedziela ) odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz leczenia naszego parafianina Łukasza Ściany. Łukasz walczy z bardzo rzadkim nowotworem kości. Większość z nas zna tego chłopaka, zawsze radosnego i życzliwego dla innych. Dziś On nas potrzebuje. Potrzebuje wsparcia finansowego, które pomoże w leczeniu, ale przed wszystkim – naszej modlitwy, która będzie Jego siłą i nadzieją. Każdy z nas może pomóc. Przy wyjściu z kościoła ofiarę  do puszek będą zbierać Rycerze Kolumba. Wszystkim z całego serca Bóg zapłać.                                                                                                                        

5) Trwa Wizyta Duszpasterską- serdecznie dziękujemy, za życzliwe spotkania, wszystkie ”kawy”, kolacje i składane ofiary..  Jest to czas  wspólnej modlitwy  i rozmowy. Kapłan przychodzi ,aby w imieniu Chrystusa pobłogosławić nasza ,pracę, dom i wspólnotę rodziny-dlatego zebrani przy krzyżu-.modlimy się o dar  błogosławieństwa Bożego. Nasz dom pokropiony wodą świeconą przypomina nam, że jesteśmy dziećmi Bożymi przez dar chrztu św.. Dzieci zostawiają zeszyt do religii a młodzież zeszyt i indeksy do bierzmowania.. Jeśli z kapłanem chodzą ministranci to wskażą dom, który oczekuje na kolędę. Jeśli ministrantów nie ma ,wypada księdza poprosić, aby wiedział gdzie wejść. Gdy będziemy mieli życzenie złożyć ofiarę to proszę zaznaczyć czy jest to ofiara dla księdza czy na potrzeby Kościoła.                                               

Ofiary na kościół  przeznaczymy na  remont budynku Kościoła – od izolacji fundamentów do nowej elewacji ścian. który jest zaplanowany we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Chmielniku.  Liczymy jak zwykle na ofiarność naszych parafian i dziękujemy Im za wszelkie składane ofiary.                                                                                                                      

W tym tygodniu we wtorek i środę z powodu silnych mrozów została odwołana  wizyta duszpasterska Przepraszamy za utrudnienia.  Nowe terminy  odwołanej kolędy są już podane(tablica ogłoszeniowa; strony internetowe)

6)Serdeczne Bóg zapłać za przepyszny obiad kolędowy w Śladkowie Małym Panu Sołtysowi Krzysztofowi Wieczorkowi  oraz  Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i Źródeł Sanicy. Serdeczne Bóg Zapłać!

7).Plan wizyty duszpasterskiej na ten tydzień:

15 stycznia -poniedziałek

9.00

Zrecze Małe – 2 księży

15.30 

ul. Słoneczna -2 księży

Ul. Rynek – 2 księży

 

16 stycznia -wtorek

9.00 

Dezyderów – 2 księży

15.30

Ul. 1 Maja – 2 księży

ul. Wolności-2 księży

 

17 stycznia -środa

9.00

Zrecze Chałupczańskie  -2 księży

15.30

bloki 3,4,5,6,7,8 – 4 księży 

 

18   stycznia  -czwartek

9.00

Jasień  – 2 księży

15.30

blok 12,13,14,15 -4 księży

 

19.stycznia -piątek

9.00

Zrecze pod Falkami -1 księży

15.30 

Os. Słoneczne wraz z blokiem -4 księży

 

20 stycznia- sobota

9.00 -Suchowola – 4 księży

 

8)Niestety ,nikt nie przyszedł do sprzątania naszego Kościoła ,to smutne… Przygotowanie parafialnego Wieczernika nie jest obowiązkiem lecz przywilejem, bo Pan przygotował nam już mieszkanie w niebie.. a my …:  W sobotę  na godz. 9.00 zapraszamy  mieszkańców Andrzejówki, Miławki  i Ciecierz.

9). Polecamy lekturę prasy katolickiej.Kalendarze Rolnicze -35 zł;Misyjne – 7zł.

10)Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 stycznia 2024 r.
Przewiń na górę