IV NIEDZIELA ADWENTU – 24 Grudnia 2023 r.

1). Dzisiaj Wigilia  wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

2). Składamy serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy przez pracę, przygotowali  nasz Kościół na święta Bożego Narodzenia:

-Siostrom Kanoniczkom Ducha Świętego za czystość strojów liturgicznych oraz za wybudowanie z młodzieżą szopki i dekorację  choinek

-panu kościelnemu Dominikowi za zaangażowanie i ofiarną  pracę

-p. Andrzejowi Juszczakowi za przywiezienie choinek

– p.Jerzemu Styczniowi za pomoc przy  montażu drzewek choinkowych

Serdeczne Bóg zapłać księżom: Tomaszowi, Piotrowi i Pawłowi za ofiarną pracę Adwentowego  czuwania …

3). Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy dzisiaj  o godz.22.00 w DPS Łagiewnikach i Mszą o północy w Kościele , zwaną Pasterką. W Boże Narodzenie prządek Mszy św. świąteczny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

4). We wtorek, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto św. Szczepana. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według świątecznego porządku.

We wtorek św. Szczepana 26 grudnia z naszej parafii wyruszy grupa Kolędników Misyjnych. Dzieci wraz ze swymi opiekunami będą głosić Dobrą Nowinę w naszych domach i wspomagać rówieśników z krajów misyjnych, w tym roku dzieci z Kolumbii. Bóg zapłać.

5) W środę -27 grudnia  w dzień św. Jana Apostoła i Ewangelisty -w czasie Mszy św. o godz.6.30 – odbędzie się poświecenie wina.

6). Od 28 grudnia pragniemy rozpocząć Wizytę Duszpasterską. Jest to czas  wspólnej modlitwy i rozmowy. Kapłan przychodzi ,aby w imieniu Chrystusa pobłogosławić naszą pracę, dom i wspólnotę rodziny-dlatego zebrani przy krzyżu-.modlimy się o dar błogosławieństwa Bożego. Nasz dom pokropiony wodą świeconą przypomina nam, że jesteśmy dziećmi Bożymi przez dar chrztu św. Jeśli z kapłanem chodzą ministranci to wskażą dom, który oczekuje na kolędę. Jeśli ministrantów nie ma ,wypada księdza poprosić, aby wiedział gdzie wejść. Gdy będziemy mieli życzenie złożyć ofiarę to proszę zaznaczyć czy jest to ofiara dla księdza czy na potrzeby Kościoła, Ofiary na kościół  przeznaczymy na  remont budynku Kościoła – od izolacji fundamentów do nowej elewacji ścian. który jest zaplanowany we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Chmielniku.  Liczymy jak zwykle na ofiarność naszych parafian i dziękujemy Im za wszelkie składane ofiary.

7). W czasie kolędy Kancelaria parafialna jest czynna tylko rano-sprawy nagłe np. pogrzeb zgłaszamy na plebanii.

8) Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców Śladkowa Małego. Pracowali: Marek Kwiecień; Robert Głuszek; Irena Wolna; Aneta Domagała; Alicja Maj; Bożena Pietrzyk; Stanisław Żelichowski.

Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 70 zł. W sobotę -30 grudnia  na godzinę 9.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego.

9). Polecamy :

-lekturę prasy katolickiej. –dodatkowe: Magazyn Gościa Niedzielnego-12 zł; Magazyn Niedzieli -15zł.

-Kalendarze Rolnicze -35 zł i Misyjne – 7zł.

świeca  -Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – minimum za małą świecę 9 zł.

10). Plan wizyty duszpasterskiej na ten tydzień:

28  grudnia 2023- czwartek

–  Łagiewniki + domy za cmentarzem -4 księży

– ul. Furmańska i ul. Mielczarskiego – 2 księży

ul.  Bednarska- 2 księży

29 grudnia -piątek

9.00 –

Lubania – 4 księży

15.30 –

ul . Mickiewicza -2 księży

ul. Wspólna – 1 ksiądz

ul. Sienkiewicza – 1 ksiądz

30 grudnia -sobota

Przededworze -4 księży

11). Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego świątecznego  tygodnia. Szczęść Boże!

IV NIEDZIELA ADWENTU – 24 Grudnia 2023 r.