Kochani Parafianie! Drodzy Goście!

PRZYCHODZĘ DAĆ WAM POKÓJ!

Dlaczego radujemy się z przyjścia Zbawiciela na świat? Po co tyle pracy, trudu, zabiegania? W ten święty czas pytamy: po co przychodzisz Jezu na ten świat, gdzie tyle wojen, tyle zła, tyle śmierci niewinnych ludzi, gdzie brat zabija brata?

Zwiastuję Wam radość wielką. On przychodzi by dać nam pokój, który jest dziś potrzebny światu, Ojczyźnie i nam samym. On przychodzi, aby pokój zagościł w naszych sercach  i rodzinach. By ten pokój zagościł w nas na stałe.

Wielka to tajemnica! Dziś rodzi się Książe Pokoju. Świat wstrzymuje oddech. Mały Jezus przynosi nam pokój.

Życzymy zatem jedności i pokoju. Tego pokoju, który wyraża biały opłatek – symbol jedności i braterstwa.

Niech Miłosierny Pan na nowo napełni nasze serca radością, niewzruszoną nadzieją i pokojem. Niech słowa i czyny będą zwiastunami Dobrej Nowiny, a przełamany wigilijny opłatek stanie się wyrazem miłości i pokoju. Oby czas Narodzenia Księcia Pokoju był okazją odkrycia w sobie przychodzącego Słowa Bożego, które pragnie rodzić się każdego dnia w życiu każdego z nas.

Uczmy się z betlejemskiego żłóbka jak budować trwały pokój!
                                         

                                                                             Wasi Duszpasterze

Boże Narodzenie A.D. 2023

Kochani Parafianie! Drodzy Goście!
Przewiń na górę