IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 stycznia 2024 r.

1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.

2. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz.16.00 odbędzie się na Sali przy plebani  spotkanie pielgrzymów udających się  na pielgrzymkę do Włoch.                    

4.W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota.

   Zapraszamy :

– w I czwartek  o godz. 16.30 Różaniec z wypominkami i modlitwa  za dusze czyśćcowe i Msza św. o godz.17.00

-w I piątek spowiedź od 16.00

w I sobotę  o godz.6.30- Msza św. i  potem nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

     Od godz.9.00 – pojedziemy z posługą sakramentalną do  chorych                                                                                              

 5.W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.30-12.00-17.00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice.

 W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Polecamy pamięci modlitewnej  siostry  pracujące w naszej  wspólnocie parafialnej s. Bernardynę -przełożoną klasztoru ; s.Antonilę; s. Rafaelę; s.Damarie, i s.Stefanię.

W czasie Mszy św.  o godz. 17.00 nasze siostry Kanoniczki Ducha Świętego de Saxia odnowią śluby zakonne.  .

Będziemy  też prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

6. Dzieci klasy III – przygotowujące się do I komunii świętej dnia 2 lutego –  w czasie Mszy św. o godz.17.00 odnowią swoje Przyrzeczenia Chrzcielne. Dzieci też przynoszą „ zabezpieczone” świece.

7.W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła ,na zakończenie Mszy św. o godz. 6.30- udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

8.W niedzielę- 4 lutego  w czasie Mszy św. o godz.12.00 nastąpi uroczyste przyjęcie dzieci do wspólnoty Płomyków Ducha Świętego

9. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców Andrzejówki. Pracowali Agata Prucnal; Grzegorz Prucnal; Michalina Szczepska; Maksymilian Szczepski; Jan Szczepski; Joanna Szczepska; Mateusz Szczepski. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 340 zł. W sobotę na godzinę 9.00  zapraszamy mieszkańców Andrzejówki, Ciecierz i Miławki.

10.Polecamy :               

-lekturę prasy katolickiej. -Kalendarze Rolnicze -35 zł i Misyjne – 7zł.

11.Zakończyliśmy Wizytę duszpasterską- kolędę  w zasadniczej postaci. Zapraszamy wszystkich, którzy nie byli obecni na tegorocznej kolędzie, a chcieli by jej  doświadczyć, aby  to zgłosili w kancelarii lub zakrystii.

12.Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

13. Od 1 lutego Kancelaria parafialna będzie czynna rano i popołudniu; nieczynna będzie 2 lutego-piątek . Zapraszam!

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 stycznia 2024 r.
Przewiń na górę