IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 Stycznia 2022 r.

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę w czasie Mszy św. kolędowych.

Niech Pan napełnia swoim błogosławieństwem nasze domy, rodziny i serca. Ponieważ ofiary kolędowe wciąż spływają na nasze konto, na tace i do kancelarii-po ich podliczeniu podamy do wiadomości parafian. Bóg zapłać!

3. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 6.30-12.00-17,00.

4. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Polecamy pamięci modlitewnej siostry pracujące w naszej  wspólnocie parafialnej s. Gracjanę -przełożoną klasztoru ; s.Antonilę; s.Damarie, s.Antoninę i s. Boguchwałę. Będziemy  też prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w czwartek   o godz. 16.30 Różaniec z wypominkami i modlitwa  za dusze czyśćcowe i Msza św. . o godz.17.00.

w I piątek spowiedź od 16.00 .Wspólnota „W mocy Ducha zaprasza w piątek na godz.19.00 na Uwielbienie

– w I sobotę o godz.6.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej

6. Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Spotkanie Żywego Różańca po Mszy św. o godz.10.00.Zapraszamy!

7. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców  Zrecza Chałupczańskiego. Pracowali: Danuta Orkisz; Gabriela Orkisz; Barbara Kwaśniewska .  Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 30 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy   mieszkańców Zrecza Chałupczańskiego, Zrecza pod Falkami, Brzozowskiego, Zaolszynie oraz Wielka Łąka.

8. Pamiętajmy, że obowiązek zakrywania ust i nosa przy maseczki obowiązuje podczas przebywania w Kościele.

9. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię – lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom.                                                                                         

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 Stycznia 2022 r.
Przewiń na górę