III NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 Stycznia 2022 r.

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. 

2.W ubiegłą niedzielę była  przeprowadzona zbiórka pieniężna jako wsparcie dla naszego parafianina Szymona Banasika, zebrano 6 767,31 zł. Rodzice wyrażają wdzięczność – Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i organizatorom tego wydarzenia.

 3. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

5. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

6. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

7.W tym roku za względu na pandemię nie ma w naszej parafii tradycyjnej wizyty duszpasterskiej -kolędy. Będzie natomiast okazja do wspólnego modlitewnego spotkania z Jezusem Nowonarodzonym na Mszy św. kolędowej, która będzie sprawowana w Kościele o godz.17.00 -w intencji mieszkańców wiosek i ulic naszej parafii -z błogosławieństwem Kolędowym  -zapraszamy do wspólnej radości i udziału w wyznaczonych terminach.

Gdy będziemy mieli życzenie złożyć ofiarę , to proszę zaznaczyć-czy jest to ofiara dla księdza czy na potrzeby Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.   

8.Nowa wspólnota modlitewna  naszej parafii „Moc w słabości”-zaprasza na wspólną modlitwę w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne a także o nawrócenie ludzi w Polsce i na świecie, przymnożenie wiary i dobro Ojczyzny. Zaprasza do wspólnej modlitwy w każdy czwartek w kaplicy Fatimskiej o godz. 16.00 i na Msze św. w każdy 4 czwartek miesiąca – godz. 17.00 -połączoną z litanią do św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy! Bliższe informacje na naszej stronie internetowej www.parafiachmielnik.pl.

9.Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców  Zrecza Małego. Pracowali :  Anna Fiuk i  Adam Piwoński . Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 20 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy   mieszkańców Zrecza Chałupczańskiego.

10. Pamiętajmy, że obowiązek zakrywania ust i nosa przy maseczki obowiązuje podczas przebywania w Kościele.

11.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom.                                                                                        

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz bezpiecznych i zdrowych ferii. Szczęść Boże!

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 Stycznia 2022 r.
Przewiń na górę