NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 7 stycznia 2024 r.

1. Dzisiejsze święto CHRZTU PAŃSKIEGO to święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w „repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii.

3.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim organizatorom i uczestnikom Orszaku Trzech Króli.

Szczególne podziękowania koordynatorowi  Orszaku ks. Piotrowi  Noconiowi

– Panom : Krzysztofowi Gubale, Andrzejowi Piwowarskiemu, Andrzejowi Gołębiowskiemu i Rycerzom Kolumba

– Siostrze Rafaeli 

– Pani Joannie Szczepskiej i dzieciom ze Scholi parafialnej

– Panu Dominikowi, kościelnemu 

-Księżom, Siostrom Zakonnym, , Policji, wszystkim uczestnikom oraz służbie liturgicznej Ołtarza. Bóg zapłać !

4.W poniedziałek 7 stycznia:

-Spotkanie Czcicieli  Ducha Świętego  o godz.17.00.Zapraszamy!

-Wspólnota  „W mocy Ducha” zaprasza na  Mszę św. wotywną ku czci Ducha św. oraz uwielbienie, na godz. 19.00.

5) Trwa Wizyta Duszpasterską- serdecznie dziękujemy, za życzliwe spotkania, wszystkie ”kawy” i kolacje..  Jest to czas  wspólnej modlitwy i rozmowy. Kapłan przychodzi ,aby w imieniu Chrystusa pobłogosławić nasza ,pracę, dom i wspólnotę rodziny-dlatego zebrani przy krzyżu-.modlimy się o dar błogosławieństwa Bożego. Nasz dom pokropiony wodą świeconą przypomina nam, że jesteśmy dziećmi Bożymi przez dar chrztu św.. Dzieci zostawiają zeszyt do religii a młodzież zeszyt i indeksy do bierzmowania.. Jeśli z kapłanem chodzą ministranci to wskażą dom, który oczekuje na kolędę. Jeśli ministrantów nie ma ,wypada księdza poprosić, aby wiedział gdzie wejść. Gdy będziemy mieli życzenie złożyć ofiarę to proszę zaznaczyć czy jest to ofiara dla księdza czy na potrzeby Kościoła.

Ofiary na kościół  przeznaczymy na  remont budynku Kościoła – od izolacji fundamentów do nowej elewacji ścian. który jest zaplanowany we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Chmielniku.  Liczymy jak zwykle na ofiarność naszych parafian i dziękujemy Im za wszelkie składane ofiary.

5).Plan wizyty duszpasterskiej na ten tydzień:

8 stycznia -poniedziałek

9.00 – Miławka i Andrzejówka  – 2 księży                                                                                               

15.30 -ul. Szydłowska – 2 księży ;Ul .Piastów blok  1i2 – 1 ksiądz

 

 9 stycznia -wtorek

9.00 –

Holendry – 2 księży  :   

15.30 -ul. Leśna -2 księży

Ul. Witosa, Zwycięstwa i domy za Kościółkiem – 2 księży

 

10 stycznia -środa

9.00 –

Zrecze Brzozowskie, Zaolszynie, domy za oczyszczalnią- 1 ksiądz

15.30

ul. Szkolna – 1 ksiądz ;Ul, Starobuska, Kilińskiego -1 ksiądz

Plac Targowy, Lubańska, Krótka -1 ksiądz ; ul. Konopnickiej –  1ksiądz–   

11 stycznia – czwartek

9.00   

-Zrecze Duże – 2 księży :

15.30 

ul. Pogodna; Jasna; Dojazdowa – 4 księży 

12 stycznia -piatek 

  9.00- –

Zrecze Wielka Łąka-1 ksiądz 

15.30  – ul. Kościuszki – 1 ksiądz

Pl. Kościelny  -1ksiądz;

ul. Polna -2 księży                                                                                                                           

13 stycznia – sobota

9.00 -Śladków Mały

 

7)Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców Śladkowa Małego. Pracowali: Marian Stachowicz; Stanisław Hanszke; Michał Grusiecki; Arkadiusz Styczeń ;Agata Styczeń; Ania Wieczorek; Andrzej Wieczorek  Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 70 zł. W piątek-13 stycznia na godzinę  18.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego.

8)Za ogrzewanie Kościoła w miesiącu grudniu (prąd)  zapłaciliśmy 7 698,52 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, a zwłaszcza te  składane na niedzielną tacę.. Serdeczne Bóg zapłać!

9). Polecamy :

-lekturę prasy katolickiej. -Kalendarze Rolnicze -35 zł i Misyjne – 7zł.

10)Przekazujemy dla wszystkich świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny najserdeczniejsze życzenia.

 

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 7 stycznia 2024 r.
Przewiń na górę