NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 9 Stycznia 2022 r.

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.

2. Gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej relikwie bł. Ks. Michaela McGivneya założyciela Rycerzy Kolumba.-Serdeczne Bóg zapłać Rycerzom Kolumba za tak cenny dar dotyku świętości i modlitwy otwierający nowy rok Pański 2022.

3. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim organizatorom i uczestnikom orszaku Trzech Króli. Szczególne podziękowania Rycerzom Kolumba, Pracownikom Chmielnickiego Centrum Kultury, Księżom, Siostrom Zakonnym, Legionowi Maryi, Policji, wszystkim uczestnikom oraz służbie liturgicznej Ołtarza. Bóg zapłać !

4. Dnia 13 stycznia -XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu,,Moje myśli nie są myślami waszymi’’ (Iz, 55,8) – ten werset z Izajasza jest mottem przewodnim XXV Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu.  Dzień Judaizmu w chmielnickiej synagodze zaczyna się o godz. 10.00. Gościem honorowym spotkania będzie ks. bp Andrzej Kaleta. Zapraszamy! Bliższe informacje na plakatach.

5. W piątek 14 stycznia na godz. 19.30 wspólnota „W Mocy Ducha” zaprasza na Mszę wotywną ku czci Ducha Świętego, po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia. Zapraszamy!

6. W tym roku za względu na pandemię nie ma w naszej parafii tradycyjnej wizyty duszpasterskiej -kolędy. Będzie natomiast okazja do wspólnego modlitewnego spotkania z Jezusem Nowonarodzonym na Mszy św. kolędowej, która będzie sprawowana w Kościele o godz.17.00 -w intencji mieszkańców wiosek i ulic naszej parafii -z błogosławieństwem Kolędowym  -zapraszamy do wspólnej radości i udziału w wyznaczonych terminach

Gdy będziemy mieli życzenie złożyć ofiarę , to proszę zaznaczyć-czy jest to ofiara dla księdza czy na potrzeby Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

7. W dniu 16 stycznia przy Chmielnickim Centrum Kultury, a także w naszym kościele przed i po mszach świętych będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna jako wsparcie dla naszego parafianina Szymona Banasika.  Szymon potrzebuje bardzo kosztownej rehabilitacji, która może mu umożliwić normalne funkcjonowanie. Dlatego rodzice zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Jednocześnie dziękują za zrozumienie i za okazane serce. W dniu zbiórki, w czasie mszy świętych (poza 16.00) muzycznie będzie posługiwał zespół uwielbieniowy  „Poczekalnia Pana Boga” działający przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania dla Szymona i wsparcia tej ważnej idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

8.Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców  Zrecza Małego. Pracowali :   Bożena Styrcz, Danuta Hanszke, Janina Justyniarska, Beata Pietryka, Urszula Jaros, Marta Jamioł, Edyta Wójcik. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 80 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy następnych  mieszkańców Zrecza Małego .

10. Pamiętajmy, że obowiązek zakrywania ust i nosa przy maseczki obowiązuje podczas przebywania w Kościele.

11. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom.                                                                                        

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 9 Stycznia 2022 r.
Przewiń na górę