II NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 Stycznia 2022 r.

1.Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).

2.Dzisiaj przy Chmielnickim Centrum Kultury, a także w naszym kościele przed i po mszach świętych jest przeprowadzona zbiórka pieniężna jako wsparcie dla naszego parafianina Szymona Banasika.  Szymon potrzebuje bardzo kosztownej rehabilitacji, która może mu umożliwić normalne funkcjonowanie. Dlatego rodzice zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Jednocześnie dziękują za zrozumienie i za okazane serce. Dzisiaj w czasie mszy świętych (poza 16.00) muzycznie  posługuje  zespół uwielbieniowy  „Poczekalnia Pana Boga” działający przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania dla Szymona i wsparcia tej ważnej idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

3.Dzisiaj Chmielnickie Centrum Kultury zaprasza na koncert „Kolędowanie  z Aniołami”, który odbędzie się w Chmielnickim Centrum Kultury przy ul. Starobuskiej od godz.16.00. – około godziny 17.30 odbędzie się koncert Magdy Anioł z zespołem. .Zapraszamy!

4 . Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

5. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

6.W tym roku za względu na pandemię nie ma w naszej parafii tradycyjnej wizyty duszpasterskiej -kolędy. Będzie natomiast okazja do wspólnego modlitewnego spotkania z Jezusem Nowonarodzonym na Mszy św. kolędowej, która będzie sprawowana w Kościele o godz.17.00 -w intencji mieszkańców wiosek i ulic naszej parafii -z błogosławieństwem Kolędowym  -zapraszamy do wspólnej radości i udziału w wyznaczonych terminach.

Gdy będziemy mieli życzenie złożyć ofiarę , to proszę zaznaczyć-czy jest to ofiara dla księdza czy na potrzeby Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

7. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców  Zrecza Małego. Pracowali :Beata Ściana; Paulina Ciba; Kamila Kwasniewska; Lucyna Guzera; Teresa Lewicka; Henryka Zagórska; Karolina Kamińska; Alicja Tetela; Dorota Michalska; Anna Stępień.                               .                                                                                            Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 90 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy następnych  mieszkańców Zrecza Małego  i Zrecza Chałupczańskiego.

8. W Roku Świętej Rodziny, karmelici bosi z sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach zapraszają na dziewięciośrodową Nowennę przed marcową uroczystością św. Józefa. Rozpocznie się ona 19 stycznia 2022 r.. W każdą środę o godz.17.30 śpiew godzinek o św. Józefie, a o godz.18.00 uroczysta Masz św. z kazaniem i nabożeństwem.-Informacje na plakacie.                                           

                                                                                 

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz bezpiecznych i zdrowych ferii. Szczęść Boże!

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 Stycznia 2022 r.
Przewiń na górę