NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 12 Czerwca 2022

 

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach.. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Nuncjusza Apostolskiego w Ghanie arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego, który  będzie przewodniczył uroczystej Sumie odpustowej o godz. 12.00, przy kościółku Świętej Trójcy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dzisiaj  po Mszy św. o godz.17.00 i Nabożeństwie czerwcowym :

-spotkanie z poetką mieszkającą na terenie naszej parafii  p. Kazimierą Szczykutowicz –(notka biograficzna na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej) . Będzie można nabyć Jej książki za dowolną kwotę-zebrane pieniądze przeznaczymy na szczytne cele oraz  można zyskać dedykację i autograf  Autorki. Zapraszamy!

– Katecheza Chrzcielna -ostania przed wakacjami! zapraszamy

2. Serdeczne gratulacje i słowa uznania dla wspólnoty” W mocy Ducha” za niedzielną ucztę duchową -VI Chmielnicki Wieczór Uwielbienia. Niech otrzymane dary Ducha Świętego umacniają nas na drodze ewangelicznej codzienności i miłości. Bóg zapłać!

3. Wyrażamy wdzięczność s. Boguchwale i ks. Pawłowi oraz wszystkim, którzy brali udział w   XXVI O OGÓLNOPOLSKIM  SPOTKANIU MŁODYCH LEDNICA 2000. Symbolem tegorocznego Spotkania był różaniec z lednickim krzyżem i rybką. Wierzymy, że modlitwa różańcowa stanie się jeszcze bliższa naszym sercom i naszym rodzinom. Bóg zapłać za trud pielgrzymowania..

4. Jutro- 13 czerwca -:

-o godz.17.00 -zapraszamy na próbę „sypania kwiatów” w czasie  procesji…

-o godz. 20.00  nabożeństwo Fatimskie – serdecznie zapraszamy!

5. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według niedzielnego porządku. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz.10.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Modlitwą naszym będzie przewodniczył  Relator Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych o. dr hab. Szczepan T. Praśkiewicz OCD(karmelita)- urodzony w Chmielniku. O.Szczepan jest redaktorem serii wydawniczej “Świętość kanonizowana”, oraz autorem licznych publikacji z zakresu teologii, mariologii, duchowości i hagiografii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej dzieci z klas czwartych będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych, ich Rodziców i Rodzin odbędzie się we wtorek od godz. 17.00

7. W sobotę, 18 czerwca 2022 r. odbędzie się XX Spotkanie Młodych w Wiślicy pod hasłem: „Wiem więcej, wzrastam piękniej”. Zapraszamy do udziału!

8. W niedzielę-19 czerwca- świętujemy 100-lecie pobytu w Chmielniku Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia – polecamy Je naszej modlitwie i wdzięczności. Uroczysta suma godz.12.00.-pod przewodnictwem Ordynariusza Kieleckiego Ks. biskupa Jana Piotrowskiego. Zapraszamy!

Dzisiaj swoje imieniny ma siostra Boguchwała jutro s.Antonilla i Antonina- niech dobry Bóg im błogosławi a Maryja Je strzeże. Dużo Miłości!

9. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Suchowoli W sobotę pracowali: Teresa Wójcik; Maria Przygodzka; Wanda Bochenek; Wiktoria Pakosińska; Małgorzata Brela; Barbara Wójcik; Małgorzata Krysińska; Stanisław Kwiecień; Barbara Gajek; Robert Gajek

. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 100 zł. W sobotę  na godz.9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Suchowoli i Kolonii Suchowolskich.

10.Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

11. Zapraszamy do lektury prasy : W Niedzieli– O naszych Siostrach Kanoniczkach-Cały wiek w Chmielniku..

Gość Extra –Wielki cud – o cudach  Eucharystycznych..

12. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

Życzymy  dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 12 Czerwca 2022
Przewiń na górę