Parafialna Pielgrzymka do Fatimy

Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 1 do 8 lutego 2023 r. – ferie zimowe 

PROGRAM:

LIZBONA ALJUSTREL FATIMA   BATALHA ALCOBACA NAZARE BRAGA SANTIAGO DE COMPOSTELA VIANA DO CASTELO REJS W PORTO MAFRA CABO DA ROCA CASCAIS

 

                                                                                               | TERMIN:    01.02 – 08.02.2023

                                                                                               | CENA:         3750 PLN/os. – dla grupy 46 os

| CENA:         3950 PLN/os. – dla grupy 36 os

 

|  PROGRAM:

Dzień 1:  WYLOT DO PORTUGALII

O ustalonej godzinie – 10:30 – spotykamy się na lotnisku Chopina w Warszawie. Odprawa paszportowo- bagażowa. Odlot do Portugalii o godz. 13:05. Lądowanie w Lizbonie o godz. 16:15. Transfer autokarem do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:  ALJUSTREL FATIMA

Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie powrócimy do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie. Nawiedzimy: Kaplicę Objawień – serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz świętych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik św. Jana Pawła II. Wieczorem, po obiadokolacji dla chętnych możliwość wzięcia udziału we wspólnej modlitwie różańcowej. Nocleg.

Dzień 3:  LIZBONA

Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony. Podejdziemy do: Kościoła p.w. Św. Antoniego, wybudowany na miejscu gdzie urodził się św. Antoni. W tym dniu zobaczymy także perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów (bez krużganków), słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie przejedziemy do centrum Lizbony. Urokliwymi uliczkami podejdziemy do Katedry, gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty. Wieczorem wrócimy do Fatimy. Obiadokolacja. Po niej dla chętnych możliwość wzięcia udziału we wspólnej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 4:  Batalha Alcobaca Nazare Fatima

Rano, po śniadaniu udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV – XVI wiek). Kolejno przejedziemy do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na zakończenie dnia odwiedzimy Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki Najświętszej Marii Panny oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również, jako kurort, ze swojej szerokiej piaszczystej plaży. Wieczorem wrócimy do Fatimy. Obiadokolacja. Wieczorem, dla chętnych możliwość wzięcia udziału we wspólnej Modlitwie Różańcowej. Nocleg.

Dzień 5:  Bom Jesus Braga Santiago de Compostela

Rano, po śniadaniu wyjedziemy w drogę do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się w Bradze, która była dawną siedzibą Prymasa Portugalii. Nawiedzimy sanktuarium Bom Jesus, co oznacza Sanktuarium Dobrego Jezusa
z Góry. Do sanktuarium prowadzą słynne, blisko 116 metrowe schody. Następnie udamy się do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę, w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 6:  VIANA DO CASTELO PORTO FATIMA

Po śniadaniu udamy się w stronę granicy portugalskiej. Naszym celem będzie Viana do Castelo, jedno z najpiękniej położonych miast tego kraju, pamiętające czasy rzymskie i chwałę wielkich odkryć geograficznych. Stąd portugalskie karawele ruszały w świat. Nad miastem wznosi się wzgórze Św. Łucji, gdzie po pandemii grypy „hiszpanki” wzniesione zostało majestatyczne Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Epidemia koronawirusa przypomniała światu
o tym miejscu. Wypowiedziana przez biskupów w Fatimie błagalna modlitwa popłynęła także tutaj. Od stóp bazyliki roztacza się zapierający dech w piersiach widok miasta położonego u ujścia rzeki Limy do Atlantyku. Następnie udamy się do Porto na rejs tradycyjną łodzią rebejos nurtem Złotej Rzeki – Douro. Z pokładu stateczku roztaczają się zapierające pierś widoki miasta Porto. Panoramiczny objazd miasta. Powrót do hotelu w Fatimie. Kolacja, nocleg.

Dzień 7: mafra – Cabo da Roca – Cascais

Rano, po śniadaniu udamy się do Mafry, niewielkiej miejscowości położonej na północ od Lizbony, gdzie zobaczymy Palacio e Convento De Mafra (Pałac w Mafrze), gdzie podziwiać będziemy barokowe wnętrza. W tym dniu udamy się także na Cabo da Roca – przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel
z latarnią morską, wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską, zatrzymując się na krótki odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem przejedziemy do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:  Portugalia – Polska

Rano śniadanie (z uwagi na wczesny wylot śniadanie możliwe w formie pakietu śniadaniowego), wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Ok. 05:00 odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Polski o godzinie 07:00. Lądowanie na lotnisku w Warszawie godzinie 12:00. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA ZAWIERA:

 • bezpośredni przelot portugalskimi liniami lotniczymi TAP PORTUGAL na trasie: Warszawa – Lizbona – Warszawa; bagaż główny do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg, opłaty lotniskowe
 • transfery autokarem/busem na trasie pielgrzymki
 • 7 noclegów w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami) – nie ma pokoi 3 – osobowych
 • wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji (z winem i wodą)
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
 • opiekę doświadczonego pilota
 • przedstawiony program pielgrzymki
 • podatek VAT

 

|  CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i innych opłat związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania, taks klimatycznych, obligatoryjnych napiwków, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy ( 130 EUR/os. – zbierane przez pilota). Podana kwota jest orientacyjna i może ulec zmianie. W trakcie trwania sezonu ceny biletów wstępu zmieniają się dynamicznie, niezależnie od Orlando Travel).
 • transferu autokarem z/na lotnisko w Polsce
 • innych napojów do obiadokolacji nie objętych ofertą
 • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (260 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
 • wydatków własnych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)
 • świadczeń niewymienionych w ofercie
 • przygotowania dokumentów wyjazdowych dla klienta, warunkujących wjazd do kraju docelowego zw. PLF – 30 zł / osobę (kwota obowiązkowa, płatna u pilota w autokarze na zakończenie pielgrzymki);

 

|  WAŻNE INFORMACJE:

 1. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości.
 2. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
 3. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze, w tym zmiany godzin przelotu.
 4. Gwarantujemy rezerwację Mszy św. na trasie zwiedzania.
 5. Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (ujęte w części CENA NIE ZAWIERA) z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379).
 6. Aktualne informacje dotyczące warunków wjazdu polskich obywateli na teren poszczególnych krajów znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych. Podróżni zobowiązani są spełnić wymienione na stronie rządowej warunki (w tym te dotyczące wymaganych dokumentów).
 7. Warunki wjazdowe, w tym obostrzenia z tytułu Covid-19, mogą ulec zmianie. W przypadku konieczności wykonania testów COVID-19 ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu.

 

 

Parafialna Pielgrzymka do Fatimy
Przewiń na górę