NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17 Kwietnia 2022

1. Pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym liturgia Triduum Paschalnego i poranka wielkanocnego miała taką oprawę. Składamy serdeczne Bóg zapłać  za sprzątanie  naszego Kościoła. W środę pracowali  mieszkańcy Przededworza :Maria Banach; Zofia Banach; Sylwia Banach; Agnieszka Kania. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 40 zł . W sobotę na godz. 9 .00 zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła kolejnych  mieszkańców Przededworza.

2.Serdecznie Dziękujemy :

– Za przygotowanie  grobu i wystroju kościoła . S. Gracjanie, s. Antoninie, s. Boguchwale, s. Antonilii; ks. Pawłowi ;ks. Tomaszowi – opiekunowi duchowemu, panu kościelnemu Dominikowi, Panu Leonardowi Stradowski,

– ks. Wikariuszom i  za przygotowanie liturgii

– p. Organiście za oprawę muzyczną.

– liturgicznej służbie ołtarza wraz z jej opiekunem ks. Pawłem Foderowiczem.

– Rycerzom Kolumba za dostarczenie paczek dla ubogich i potrzebujących z naszej parafii.

– SERDECZNE Bóg zapłać czuwającym przy „Grobie Pańskim”:

– w piątek Ochotniczej Straży Pożarnej  ze Śladkowa Małego

– w sobotę Ochotniczej Straży Pożarnej   z Chmielnika

3.Serdeczne podziękowania wszystkim Paniom, które przygotowały święta w naszych  rodzinach, środowiskach i w naszym Domu. Doceńmy ich trud , wyraźmy wdzięczność i ogarnijmy je modlitwą. Serdeczne Bóg zapłać.

4.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty „do grobu Pańskiego”: – p. Beacie Gołębiowskiej 100 zł i p.Janinie  Orkisz za ofiarowane kwiaty.

-p. Zdzisława Furst -200zł

-indywidualni ofiarodawcy -100 zł

– Mieszkańcy Suchowoli – 460 zł

-Apostolstwo Dusz w Czyśćcu Cierpiących 1330zł

5.Serdeczne podziękowania wszystkim składającym nam życzenia świąteczne, w różnej  formie -zapewniamy o wdzięcznej modlitwie.

6.Z racji na trwającą oktawę Świat Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Za tydzień, w II niedzielę Wielkanocną obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To Święto Patronalne Caritas, tego dnia ofiary zbierane do puszek przeznaczamy na dzieła miłosierdzia diecezjalnej Caritas, w tym na adaptację mieszkań dla rodzin z Ukrainy.

W niedzielę Miłosierdzia na Mszy św. O godz.8.30 będzie uroczystość odnowienia przyrzeczeń Chrzcielnych dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Msze św. na cmentarzu o godz. 10.00 i 12.00. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

8.Polecamy:

– lekturę prasy katolickiej

9.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia Wielkanocnego. Szczęść Boże!

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17 Kwietnia 2022