II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 24 Kwietnia 2022

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj Msze św. na cmentarzu o godz.10.00 i 12.00, a o godz. 15.00 w naszym Kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

3. Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.

4. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje.

5. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia

6. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.

7.Od niedzieli 1 maja  rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej, na nabożeństwa majowe gromadzimy się w kościołach, kapliczkach, przy krzyżach i w domach ,aby śpiewać litanie loretańską. Nabożeństwa Majowe w kościele codziennie po Mszy św. wieczornej; w kościółku św. Trójcy w dni powszednie o godz. 19.30 oraz w niedzielę i święta o godz.18.30. Zapraszamy.

8.W przyszłą niedzielę-1 maja rozpoczniemy poświecenie pól, które jest wyrazem współpracy Boga z człowiekiem w realizacji cudu kreacji świata. Plan poświecenia pól.

Od godz. 15.00

1. Różanka, Lubania i Lipy

2. Kolonie i Suchowola

3. Dezyderów

4. Zrecze Duże i Małe

Od godz.18.00

1.Holendry i Jasień

2.Przededworze

3.Miławka,Śladków Mały i Andrzejówka

4.Szyszczyce i Ciecierze

9.Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców  Przededworza  W sobotę pracowali: Krzysztof Siepracki i Polonia  Szczukiewicz. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 20zł. W sobotę na godz.9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Przededworza.

10.Serdeczne Bóg zapłać Rycerzom Kolumba i ich młodym gościom za przygotowanie Kościółka Św. Trójcy i jego otoczenia do przeżywania tam Nabożeństw Majowych.

Serdeczne Bóg  zapłać p. Janinie Orkisz za ofiarowane do posadzenie kwiaty na terenie  wokół Kościółka.

Serdeczne Bóg zapłać p. Łukaszowi Rysiakowi za stałą troskę i opiekę nad Kościółkiem.

 11.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Życzymy  dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 24 Kwietnia 2022
Przewiń na górę