NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 9 kwietnia 2023

Chrystus żyje ! Alleluja!

1. Pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym liturgia Triduum Paschalnego i poranka wielkanocnego miała taką oprawę.

Składamy serdeczne Bóg zapłać  za sprzątanie  naszego Kościoła mieszkańcom ul. Pogodnej: Lucyna Morawiecka; Piotr Morawiecki; Anna Maciągowska; Krystyna Hanszke; Marta Ściana; Dominika Wójcik; Piotr Wójcik; mieszkańcy ul. Słonecznej: Bożena Stępień; Marzena Wrzesień; Adam Pawłowski; Agnieszka Pawłowska; Małgorzata Rysiak; Joanna Kołomańska; Krzysztof Kołomański; Ewa Musiał; Krzysztof Gajek; Maria Gadawska.

Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 180 zł .

W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła ul. Jasnej ;ul.Szkolnej i ul. 1 Maja.

2. Serdecznie Dziękujemy :

.s. Rafaelii -za twórczą koncepcję  dekoracji i jej wykonanie oraz zakup i przywiezienie kwiatów z giełdy kwiatowej wraz z p. Dominikiem i p, Włodzimierzem Hanszkę  ;

–ks. Pawłowi za pomoc w dekoracjach i przygotowanie liturgiczne służby ołtarza ; panu kościelnemu Dominikowi – za ofiarna pracę i p. Leonardowi Stradowskiemu.

– ks. Wikariuszom i  za przygotowanie liturgii

-naszym Siostrom Zakonnym za modlitewną obecność

– p. Organiście za oprawę muzyczną.

– liturgicznej służbie ołtarza …

– Rycerzom Kolumba:

– za dostarczenie paczek dla ubogich i potrzebujących z naszej parafii.

-Rycerzowi p. Włodzimierzowi Hanszkę za przywiezienie zakupionych  kwiatów na giełdzie kwiatowej w Krakowie

-Serdeczne Bóg zapłać wszystkim lektorom (czytającym) i kantorom(śpiewającym) w czasie liturgii

-SERDECZNE Bóg zapłać czuwającym przy „Grobie Pańskim”-indywidualnie i wspólnotowo:

Oraz serdeczne  Bóg zapłać czuwającym przy „Grobie Pańskim strażom –w piątek Ochotniczej Straży Pożarnej  ze Śladkowa Małego, w sobotę Ochotniczej Straży Pożarnej   z Chmielnika

3. Serdeczne podziękowania wszystkim Paniom, które przygotowały święta w naszych  rodzinach, środowiskach i w naszym Domu. Doceńmy ich trud , wyraźmy wdzięczność i ogarnijmy je modlitwą. Serdeczne Bóg zapłać.

4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty „do grobu Pańskiego”:-  p.Janinie  Orkisz za ofiarowane kwiat,-indywidualni ofiarodawcy –800 zł,  Mieszkańcy : Szyszczyc  – 320 zł; Suchowoli –390 zł: Apostolstwo Dusz  w Czyśćcu cierpiących-1570 zł; Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Sz. P.. im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku –365zł;mieszkańcy Miławki-100zł; Niech dobry Bóg wynagrodzi hojność wszystkich ofiarodawców -pieniądze, które nie zostaną wykorzystane na dekoracje świąteczne -zgodnie z inwencją twórców -będą przeznaczone na dekoracje kwiatowe w ciągu roku. Serdeczne Bóg zapłać!

5. Serdeczne podziękowania wszystkim składającym nam życzenia świąteczne,w różnej  formie -zapewniamy o wdzięcznej modlitwie.

6. Z racji na trwającą oktawę Świat Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę Wotywną ku Czci Ducha Świętego w piątek 14-go kwietnia na godzinę 19:30. Szczególne zaproszenie kierujemy do wszystkich naszych darczyńców za których będziemy się modlić.”

7. Za tydzień, w II niedzielę Wielkanocną obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To Święto Patronalne Caritas, tego dnia ofiary zbierane do puszek przeznaczamy na dzieła miłosierdzia diecezjalnej Caritas.

Msze św. na cmentarzu o godz. 10.00 i 12.00. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

Katecheza Chrzcielna po Mszy św. o godz.17.00.Zapraszamy!

8. Polecamy:

– lekturę prasy katolickiej

9. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach oraz Urząd MiG w Chmielniku informują ,że 15 kwietnia 2023r.-sobota-w godz.9.00 – 13.00 w budynku Urzędu M i G w Chmielniku -pl. Kościuszki 7 będzie można oddać Krew. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcje- bliższe informacje na plakatach.

10. Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach zaprasza wszystkich miłośników motocykli na uroczyste rozpoczęcie sezonu, które odbędzie się w sobotę, 15 kwietnia 2023 r. W programie Msza św., poświęcenie motocykli, przejazd wyznaczoną trasą i ognisko. Więcej informacji na stronie diecezji kieleckiej.”

11.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej oraz Gościom i domownikom.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia Wielkanocnego. Szczęść Boże!

Drodzy parafianie i goście!

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 9 kwietnia 2023