UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25 grudnia 2022

1. „Tajemnica wcielenia to akt nieskończonej Bożej Miłości, która sprawia, że Jezus Chrystus żyje w Kościele. Niech więc wiara ożywia w nas tę prawdę i pozwala nam dawać świadectwo we wspólnocie Kościoła, który wyznaje wiarę w Jezusa Chrystusa jako swojego Pana i Odkupiciela”.- Niech te słowa życzeń Bożonarodzeniowych ks. Bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego inspirują  naszą codzienność.

2. Jutro  poniedziałek, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto św. Szczepana. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według niedzielnego porządku. Zapraszamy!

3.Składamy serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy przez pracę, przygotowali  nasz Kościół na święta Bożego Narodzenia:

Siostrom Kanoniczkom Ducha Świętego za czystość strojów liturgicznych oraz za wybudowanie z młodzieżą szopki i dekorację  choinek

-panu kościelnemu Dominikowi za zaangażowanie i ofiarną  pracę

-p. Andrzejowi Juszczakowi ze swoimi pracownikami za przywiezienie choinek

p.Jerzemu Styczniowi za pomoc przy  montażu drzewek choinkowych

– Rycerzom Kolumba za  iluminację na naszej  dzwonnicy

-Serdeczne podziękowania za odśnieżanie obiektów kościelnych dla firm :

ZUK Chmielnik i Mar-Pol Chmielnik.

Serdeczne Bóg zapłać księżom: Tomaszowi, Piotrowi   i Pawłowi za ofiarną pracę Adwentowego  czuwania …

 

4. W piątek ,30 grudnia przeżywamy święto Świętej Rodziny, będzie my się modlić o świętość rodzin naszej parafii. Zapraszamy!

5. W sobotę , 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz.17.00 .Zapraszamy także na Mszę św. dziękczynno-błagalną o godz.23.30!

6. W niedzielę , 1 stycznia, Nowy Rok, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

7.Polecamy:lekturę prasy katolickiej

Kalendarze:  Rolnicze -35 zł;    Diecezjalne-14zł ;     Misyjne – 6zł.

8. Od 28 grudnia pragniemy rozpocząć Wizytę Duszpasterską. Jest to czas wspólnej modlitwy i rozmowy. Kapłan przychodzi ,aby w imieniu Chrystusa pobłogosławić nasza ,pracę, dom i wspólnotę rodziny-dlatego zebrani przy krzyżu-.modlimy się o dar błogosławieństwa Bożego. Nasz dom pokropiony wodą świeconą przypomina nam, że jesteśmy dziećmi Bożymi przez dar chrztu św.. Dzieci zostawiają zeszyt do religii a młodzież zeszyt i indeksy do bierzmowania.. Jeśli z kapłanem chodzą ministranci to wskażą dom, który oczekuje na kolędę. Jeśli ministrantów nie ma ,wypada księdza poprosić, aby wiedział gdzie wejść. Gdy będziemy mieli życzenie złożyć ofiarę to proszę zaznaczyć czy jest to ofiara dla księdza czy na potrzeby Kościoła.

Plan:`28  grudnia 2022 – Środa                                                                                                  

9.00

Zrecze Małe – 2 księży

Zrecze Duże – 2 księży

15.30

ul. Furmańska – 2 księży

Bednarska- 2 księży

29 grudnia -czwartek

9.00 

Holendry – 2księży

Jasień  – 2 księży

15.30 

ul . Mickiewicza -2 księży

Wspólna – 1 ksiądz

Sienkiewicza – 1 ksiądz                                                                                                   

30 grudnia -piątek

9.00 

Lipy -2 księży

Kolonie Suchowolskie -2 księży

15.30

ul. Pierzchnicka, Mrucza, Cicha – 4 księży

31 grudnia -sobota-Sylwester

 9.00

Bloki : 1,2,3,4,5,6,7,8 – 4 księży                                                                                                                      

9. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła mieszkańcom Łagiewnik .Pracowali: Magdalena Wawszczyk; Barbara Wójcik; Maria Widomska; Kamila Bielecka; Karol Bielecki. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 60 zł. W sobotę-31 grudnia   na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła kolejnych  mieszkańców Łagiewnik.                                                                     

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej. Dziękujemy wszystkim za życzenia Świąteczne -składane w różnej formie-polecamy Bogu  wszystkich składających życzenia naszych modlitwach . Życzymy radosnych Świat Bożego Narodzenia i błogosławionego świątecznego tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25 grudnia 2022
Przewiń na górę