Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 1 Stycznia 2023

1.„Trwajcie mocni w wierze. Nie dawajcie się wprowadzić w błąd. Jezus Chrystus jest naprawdę drogą, prawdą i życiem, a Kościół ze wszystkimi jego brakami jest zaiste jego ciałem” – to słowa z testamentu duchowego zmarłego wczoraj emerytowanego papieża Benedykta XVI. Niech te słowa będą dla nas przesłaniem na nowy rok 2023. 

Uroczystości pogrzebowe emerytowanego papieża odbędą się na placu Świętego Piotra w czwartek -5 stycznia o godz. 9.30 pod przewodnictwem papieża Franciszka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. Zapraszamy do orszaku Trzech Króli -zbiórka o godz 11:30 przy Gęsi, Bloki – sklep GS oraz blok przy osiedlu Dygasińskiego. Wymarsz godz.11:35 . Spotkanie na rynku, skąd dalej wspólnie  orszak wędruje do Kościoła. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne. Tradycyjnie po każdej Mszy św. będzie sprzedawana kreda, kadzidło z węgielkiem, które przygotowali dzieci z opiekunami z naszej  świetlicy Caritas Ofiara dobrowolna

3. Zapraszamy :

-Wspólnota w mocy Ducha zaprasza na uwielbienie, w poniedziałek 2 stycznia o godz. 19.00  

– I Czwartek, 5 stycznia: ,

– Msza Święta w intencji zmarłego emerytowanego Biskupa Rzymu Benedykta XVI,  oraz modlitwa  za dusze czyśćcowe i Msza św. . o godz.6.30

-w I piątek -6 styczna – spowiedź w czasie każdej Mszy św.

4. Polecamy: lekturę prasy katolickiej

Kalendarze:  Rolnicze -35 zł;    Diecezjalne-14zł ;     Misyjne – 6zł.

5. Trwa Wizyta Duszpasterską. Jest to czas wspólnej modlitwy i rozmowy. Kapłan przychodzi ,aby w imieniu Chrystusa pobłogosławić nasza ,pracę, dom i wspólnotę rodziny-dlatego zebrani przy krzyżu-.modlimy się o dar błogosławieństwa Bożego. Nasz dom pokropiony wodą świeconą przypomina nam, że jesteśmy dziećmi Bożymi przez dar chrztu św.. Dzieci zostawiają zeszyt do religii a młodzież zeszyt i indeksy do bierzmowania.. Jeśli z kapłanem chodzą ministranci to wskażą dom, który oczekuje na kolędę. Jeśli ministrantów nie ma ,wypada księdza poprosić, aby wiedział gdzie wejść. Gdy będziemy mieli życzenie złożyć ofiarę to proszę zaznaczyć czy jest to ofiara dla księdza czy na potrzeby Kościoła.

Plan:

 2 stycznia – poniedziałek

9.00  -Ciecierze -1 ksiądz –

-Zrecze Brzozowskie, Zaolszynie, domy za oczyszczalnią 1 ksiądz

15.30 

ul. Dygasińskiego -3 księży

Żeromskiego i Jana Pawła II – 1 ksiądz

3 stycznia -wtorek

9.00 

 Łagiewniki + domy za cmentarzem -4 księży

15.30 

ul. Kielecka, Na Skarpie, blok Dojazdowa – 4 księży

4 stycznia -środa

9.00

Szyszczyce -2 księży

15.30

ul. Szydłowska – 2 księży

Ul.1 Maja – 2 księży

5 stycznia – czwartek – Zmiana -pogrzeb  Benedykta XVI

15.30

ul. Leśna -2 księży

Ul. Witosa, Zwycięstwa – 2 księży

7 stycznia -sobota

Przededworze -4 księży

6. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła mieszkańcom Łagiewnik .Pracowali: Franciszek Rosołowski; Robert Rosołowski; Agnieszka Doroz ;Andrzej Doroz; Anna Prażuch ;Joanna Jabłońska; Bożena Janecka.  Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 60 zł. W sobotę-7 stycznia   na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła kolejnych  mieszkańców Łagiewnik.                                                                    

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

Dziękujemy wszystkim za życzenia Noworoczne -składane w różnej formie-polecamy Bogu  wszystkich składających życzenia naszych modlitwach .

 

 

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 1 Stycznia 2023
Przewiń na górę