V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28 Kwietnia 2024

1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.

Przeżywamy w naszej parafii Jubileusz 50-lecia Profesji zakonnej s.Antonillii-Kanoniczki Ducha Świętego de Saxia -otaczamy Ją naszą modlitwą i życzliwością

2. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.

3.Pragniemy poinformować że został wyłoniony generalny wykonawca na prace konserwatorskie i restauratorskie naszej świątyni oraz kościoła filialnego p.w. Świętej Trójcy.. Jest to firma Skalbud z Kielce. Prace rozpoczną się zaraz po uzyskaniu wszelkich pozwoleń. Bliższe informacje na naszych stronach internetowych

4. Zapraszamy jutro do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

5.W środę -1 maja- rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. , na nabożeństwa majowe gromadzimy się w kościele, kapliczkach, przy krzyżach i w domach ,aby śpiewać litanie loretańską. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej;

Ponieważ  kościółek  św. Trójcy  jest placem budowy w tym roku nie będzie tam Nabożeństw.

W Święto Pracy-1 maja -modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa robotnika za wszystkich pracujących.

6.W czwartek , 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej.                    

W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.                                                 

7.W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 7.00-10.00-za Ojczyznę i o17.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

Ze względu na przypadającą uroczystość, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8.W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00  powierzymy   intencje strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.  Również  w tę pierwszą sobotę przed południem odwiedzimy chorych i starszych Parafian z Komunią Świętą.

9.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

 W I czwartek  na cmentarzu o godz. 17.30 Różaniec z wypominkami – modlitwa  za dusze czyśćcowe ,Msza św.  o godz.18.00 i nabożeństwo Majowe.  Procesja po cmentarzu.

-w piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa od godz. 16.00

– w I sobotę o godz.6.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej

10.Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła. Pracowali mieszkańcy  z Lip :Barbara Stachurska;Marek Bęben;Paweł Ściana;Katarzyna Ściana Serdeczne Bóg zapłać za pracę i ofiarę 40 zł. W sobotę-   na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  kolejnych  mieszkańców  Lip.

11.Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

12,W przyszłą niedziele -5 maja rozpoczniemy poświecenie pól, które jest wyrazem współpracy Boga z człowiekiem w realizacji cudu kreacji świata.                                                                                                 

Niedziela- 5 V 2024

Godz.15.00                                                   godz.18.00

1.Miławka i Andrzejówka                          1.Suchowola

2.Przededworze                                          2.Zrecze Chałupczański

3.Łagiewniki-po Mszy św.                         3.Zrecze pod Falkami,Wielka Łąka

4.Kolonie Suchowolskie I i II                    4.Zrecze Brzozowskie,Zaolszynie

NIEDZIELA-12.05.2024

Godz.15.00                                                   godz.18.00

1.Różanka,Lubania,Lipy                           1.Zrecze Duże

2.Chmielnik i Dezyderów                         2.Zrecze Małe

3.Holendry                                                3.Śladków Mały

4.Jasień                                                     4. Szyszczyce i Ciecierze

 

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię gościom i domownikom oraz lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28 Kwietnia 2024
Przewiń na górę