V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marca 2023 r.

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej ulicami miasta-serdeczne Bóg zapłać :P. Burmistrzowi Pawłowi Wójcikowi i pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Chmielnik; Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji; Rycerzom Kolumba, Siostrom Kanoniczkom Ducha Świętego; Księżom; służbie liturgicznej oraz wszystkim czytającym rozważania i niosącym krzyż.

2.Serdeczne Bóg zapłać Rycerzom Kolumba za prace porządkowe przy Kościółku Świętej Trójcy.

3.Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne w tym tygodniu :  W czwartek o godz. 17.30- Droga krzyżowa dla dzieci;

– W piątek 31 marca  droga krzyżowa o17.30 dla dorosłych i o 19.00 do Piotrkowic  .

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca o godz.6.30 Msza św. i modlitwy do Niepokalanego Serca NMP

-w niedzielę – o godz.16.30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. bez kazania.

4. Zapraszamy na półekstremalną Drogę Krzyżową z Chmielnika do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach w piątek 31 marca 2023 r. W tym roku po raz  kolejny  wielu z nas  podejmie trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Zabieramy dobre buty, latarkę, odblaski na ubranie i herbatę. Rozpoczynamy Mszą św. o godz.18.00 i  wyruszamy z Kościoła ok. godz.19.00,do przejścia 11 km, kończymy Apelem Maryjnym w sanktuarium Loretańskim i powrót autobusem lub prywatnie. Współorganizatorami tego wydarzenia są: są p. Burmistrz Paweł Wójcik i p. Nadleśniczy Zbigniew  Mleczko .Bliższe informacje na temat tej formy Drogi Krzyżowej na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej- www.parafiachmielnik.pl

Gdyby warunki w lesie uniemożliwiły nasze przejście -droga Krzyżowa będzie wtedy wokół kościoła…

5. Najbliższa niedziela, 2 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami rozpocznie się przed Kościółkiem Trójcy Świętej o godz.11.30  -będzie tam poświecenie palm i przejście ko do Kościoła na uroczystą Sumę o godz.12.00 . W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

W Niedzielę Palmową, przed każdą Mszą Świętą będzie można nabyć, za dobrowolną ofiarę -przygotowaną przez Wspólnotę  W mocy Ducha palemkę. Ofiara zostanie przeznaczona na dofinansowanie Wieczoru Uwielbienia

6. O godz. 15.00 -w niedzielę 2 kwietnia -zapraszamy do Kościoła na Różaniec z Janem Pawłem II w intencji naszej Ojczyzny.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać  za sprzątanie  naszego Kościoła, w sobotę pracowali   mieszkańcy  ul. Kieleckiej :Joanna Kucharska; Renata Wrona; Monika Pietrzyk; Wiesław Wójcik; i z ul. Na Skarpie: Jan Styczeń; Barbara Ziółkowska. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 70 zł . W sobotę-1 kwietnia   na godz.9 .00 zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła   mieszkańców ul. Kieleckiej i Dojazdowej.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do „ Grobu Pańskiego”. Ofiarę złożyli: Dyrekcja ,pracownicy i mieszkańcy DPS  Łagiewniki -600 zł; uczestnicy Mszy św. w kaplicy w Łagiewnikach -200 zł; mieszkańcy Łagiewnik -583 zł ;II koło Różańcowe pw. św. Józefa Oblubieńca w Chmielniku-400 zł; koło Różańcowe pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus – 200 zł ; ofiarodawcy anonimowi 50zł. Serdeczne Bóg zapłać!

9. Polecamy:

– lekturę prasy katolickiej- w Niedzieli o Chmielnickiej Kurii Legionu Maryi

– jest dodatkowy Gość EXTRA o  -cena 14 zł

-Baranki Wielkanocne CARITAS -ofiara minimum -7 zł

10. Do chorych, tych ,których odwiedzamy każdej I soboty i nowe osoby – zgłoszone przez telefon , w kancelarii albo zakrystii – pojedziemy 4 kwietnia w Wielki Wtorek od godz.9.00.

11.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Bądźmy dla siebie dobrzy i serdeczni oraz budujmy Wspólnotę miłości w  Panu Jezusie Chrystusie!

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marca 2023 r.