VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 Maja 2024 r.

1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach Majowych, które odprawiamy każdego dnia po wieczornej Eucharystii.

2.W poniedziałek -6 maja :

-Spotkanie Czcicieli Ducha Świętego po nabożeństwie Majowym.

– Wspólnota „W mocy Ducha” zaprasza na Uwielbienie – na godz. 19.00.

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte o zwykłej porze.

4. W piątek -10 maja zaczyna się nowenna przed Uroczystością Ducha Świętego-zapraszamy wraz z Siostrami Kanoniczkami Ducha Świętego de Saxia do wspólnej modlitwy od godz. 17.30.

5. Wyjazd Legionu Maryi i sympatyków do Lichenia będzie w sobotę o godz.5.30-z parkingu przed Plebanią.

6. Katecheza Chrzcielna będzie w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz.17.00 i nabożeństwie Majowym. Zapraszamy!

7. Zapraszamy Panie do zaangażowania się we wspólnotę Róży Różańcowej -bliższe informację u ks. Pawła.

8. W dzisiejsza  niedziele  rozpoczynamy  poświecenie pól, które jest wyrazem współpracy Boga z człowiekiem w realizacji cudu kreacji świata.

Niedziela- 5 V 2024

Godz.15.00                                                   godz.18.00

1.Miławka i Andrzejówka                          1.Suchowola

2.Przededworze                                          2.Zrecze Chałupczański

3.Łagiewniki-po Mszy św.                         3.Zrecze pod Falkami,Wielka Łąka

4.Kolonie Suchowolskie I i II                    4.Zrecze Brzozowskie,Zaolszynie

NIEDZIELA-12.05.2024

Godz.15.00                                                   godz.18.00

1.Różanka,Lubania,Lipy                           1.Zrecze Duże

2.Chmielnik i Dezyderów                         2.Zrecze Małe

3.Holendry                                                3.Śladków Mały

4.Jasień                                                     4. Szyszczyce i Ciecierze

9. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy już zastosowali się do naszej prośby!

10. Zakupiliśmy komplet Maryjnych obrusów ołtarzowych do naszego Kościoła -3 105.86 zł oraz 4 czerwone ornaty –1 196 zł.

Zapłaciliśmy za zużycie energii w Kościele od 21 lutego do 23 kwietnia 2024r. 5 106.38zł.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary- wpłacane na nasze parafialne konto  oraz  te  składane na niedzielną tacę.. Serdeczne Bóg zapłać!

11.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej

12. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła. Pracowali mieszkańcy  z Lip : Jadwiga Ściana; Weronika Ściana; Paulina Gulas; Teresa Kuza; Henryka Fit; Małgorzata Bielecka; Janina Pasternak; Serdeczne Bóg zapłać za pracę i ofiarę 70 zł. W sobotę-   na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  kolejnych  mieszkańców  Lip oraz mieszkańców Lubanii.

13.Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię gościom i domownikom oraz lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 Maja 2024 r.