WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 5 Maja 2024 r.

1.W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

2.W ubiegły piątek rozpoczęliśmy  bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela wraz z Siostrami Kanoniczkami Ducha Świętego de Saxia w naszym Kościele o godz.17.30.Zapraszamy!

3. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

Zapraszamy na Mszę św. prowadzoną przez wspólnotę „W mocy Ducha” o godz. 19.00 i na Nabożeństwo Fatimskie o godz.20.00.

4. We wtorek-14 maja  i środę-15 maja  o godz. 19.00  rodziny dzieci I komunijnych przygotowują Kościół do uroczystości I Komunii św..

5. W czwartek, 16 maja – św. Andrzeja Boboli, jezuity i patrona naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.

W tym dniu o godz. 16.00 będzie spowiedź dzieci  przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodzi .Zapraszamy!

6.W sobotę-18 maja  o godz.12.00  będziemy  przeżywać  uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci z klas trzecich. Módlmy się za nie, by miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem i przyjmowania Go w Pokarmie Eucharystycznym.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego — Jest to święto patronalne naszych sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia -polecamy Je naszej modlitwie i wdzięczności.

8.Wspólnota „W mocy Ducha” zaprasza na VIII Chmielnicki Wieczór Uwielbienia 19 maja w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, na rynek naszego miasta od godziny 17,00. W programie Eucharystia, zawiązanie Wspólnoty, modlitwa do Ducha Świętego, świadectwo, modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, poprzedzona uroczystą procesją z kościoła  Parafialnego, która wyruszy o godz. 20.00. Uwielbienie poprowadzi zespół To On z Kielc. W godzinach 18-20 będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej oraz sakramentu pokuty i pojednania.   Zapraszamy

9.Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

10.W dzisiejsza  niedziele  kontynuujemy  poświecenie pól, które jest wyrazem współpracy Boga z człowiekiem w realizacji cudu kreacji świata.

Godz.15.00                                                   godz.18.00

1.Różanka,Lubania,Lipy                           1.Zrecze Duże

2.Chmielnik i Dezyderów                         2.Zrecze Małe

3.Holendry                                                3.Śladków Mały

4.Jasień                                                     4. Szyszczyce i Ciecierze

11.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary- :Ciecierze –150 zł; Miławka-120 zł;Andrzejówka-430 zł;Zrecze pod Falkami-140 zł;Zrecze Wielka Łaka-120 zł;Szyszczyce-360 zł :Śladków Mały-550 zł ; Zrecze Brzozowskie-105 zł; Zrecze Chałupczańskie-200 zł ;Kolonia Suchowolska I –290 zł; Kolonia Suchowolska II –180 zł . Zaolszynie-240zł;Suchowola-330zł.Serdeczne Bóg zapłać!

12.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej

13.Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła. Pracowali mieszkańcy  Lip :Ewelina Poniewierka; Aleksandra Bęben; Janina Sokołowska; Krystyna Walczak; Wojciech Pająk; Mieszkańcy Lubani: Teresa Zarębska; Justyna Grychowska. Serdeczne Bóg zapłać za pracę i ofiarę 70 zł.

14.Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię gościom i domownikom oraz lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 5 Maja 2024 r.