VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 lutego 2024 r.

1. W tę niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu…

2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych o godz.12.00.Zapraszamy!

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz,16.00 -Katecheza Chrzcielna- w salce pod plebanią. Zapraszamy

4.Wspólnota „W mocy Ducha” zaprasza na jutrzejszą Mszę św. wotywną ku czci Ducha św. oraz uwielbienie, na godz. 19.00

5. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy w Kościele o godz. 6.30-12.00-17.00 ;a w Łagiewnikach o godz14.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas.

Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

6. W CZWARTEK O GODZ.16.30- Droga krzyżowa -dla dzieci; we wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej  o16.30 dla dorosłych-rozważania i nabożeństwo  poprowadzą poszczególne wspólnoty naszej parafii  i o 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych . W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.15.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. bez kazania.

7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w tym roku będą 17-18-19-20 marca br. .Będzie je prowadziła Koinonia Św.Pawła z Kielc. Proszę tak zaplanować zajęcia aby znaleźć czas dla Boga, przychodzącego  w te rekolekcyjne dni .

8. W przyszła niedziele- I niedzielę Wielkiego Postu- będziemy gościć w naszej parafii  Wikariusza biskupiego  DO SPRAW ŻYCIA KONSEKROWANEGO: ks.  Prałata Tomasza Rusieckiego- jest On także Ojcem Duchownym odpowiedzialnym za przygotowanie Diakonów Stałych do posługi we wspólnocie Kościoła Kieleckiego- a wiec naszego kandydata p.Roberta Głodowskiego. Ks. Prałat Tomasz będzie się z nami modlił i głosił słowo Boże. Niech to będzie czas  wzajemnego ubogacenia duchowego.

9.Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła mieszkańcom  Szyszczyc. Pracowali : Halina Jędrzejewska, Artur Jędrzejewski, Mirosław Rasała, Jadwiga Rasała, Małgorzata Pikuła, Aleksandra Pikuła. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 60 zł. W sobotę- 17 lutego  na godz. 10.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  kolejnych mieszkańców Szyszczyc.

 10. Polecamy: 

lekturę prasy katolickiej- Kalendarze: Rolnicze 34 zł;Misyjne-7zł.

Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej  oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim wyjeżdżającym na ferie zimowe oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości. Odpoczywając nie zapomnijmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 lutego 2024 r.
Przewiń na górę