VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 lutego 2023

1. Dziś VII niedziela zwykła w roku liturgicznym, tradycyjnie rozpoczynamy    56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych. Dar abstynencji na określony czas możemy wpisać do Księgi Trzeźwości-znajdującej się na bocznym ołtarzu u stóp figury św. Franciszka z Asyżu.

Dzisiaj po każdej Mszy św. jest zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii.

2. W środę- 22 lutego -Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz.6.30-12.00 -14.00 w Łagiewnikach  – i 17.00. Zapraszamy!

3. W CZWARTEK O GODZ.16.30- Droga krzyżowa -dla dzieci; we wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej  o16.30 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych . W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.15.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. bez kazania.

4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w tym roku będą 5-6-7-8 marca br. .Będzie je prowadziła Chełmska Szkoła Ewangelizacji.. Proszę tak zaplanować zajęcia aby znaleźć czas dla Boga, przychodzącego  w te rekolekcyjne dni .

5. Katechezy przedślubne(tzw. Kurs Przedmałżeński)  w naszej parafii będą prowadzone w każdą niedzielę Wielkiego postu po wieczornej Mszy św. Rozpoczynamy 26 lutego  po Mszy św. o godz. 16.00 w salce na plebanii.

6. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła mieszkańcom  Lubani. Pracowali :p. Jolanta Bracichowicz; Justyna Grychowska; Teresa Zarębska. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 50 zł. W sobotę-  24 lutego    na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  kolejnych mieszkańców Lubani.

7. Polecamy:  –lekturę prasy katolickiej-Kalendarze:Rolnicze 35 zł;Misyjne-6zł.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 lutego 2023