VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 Lutego 2022 r.

1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

2. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

3. W czwartek-24 lutego – zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli w czasie Mszy św. o godz. 17.00.

4. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

5. Katechezy przedślubne (kurs przedmałżeński) w naszej parafii będą prowadzone w każdą niedzielę Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św.. Rozpoczynamy I niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 16.00 w salce na plebanii. Zapraszamy!

6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie naszego Kościoła, W sobotę pracowała jedna mieszkanka Zrecza Dużego: p. Władysława Ciba. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 20 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Zrecza Dużego. Serdeczne Bóg zapłać p. Marii Jasińskiej za ofiarowany dla naszej parafii obraz Jana Pawła II

7. Polecamy:
– lekturę prasy katolickiej

8. Pamiętajmy, że obowiązek zakrywania ust i nosa przy maseczki obowiązuje podczas przebywania w Kościele.

9. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię – lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 Lutego 2022 r.
Przewiń na górę