VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 Lutego 2022 r.

1. Dziś ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych. Dar abstynencji na określony czas możemy wpisać do Księgi Trzeźwości-znajdującej się na bocznym ołtarzu u stóp figury św. Franciszka z Asyżu.

2. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój na Ukrainie, w  Europie i w Polsce – modlitwa Różańcowa w kaplicy Fatimskiej o godz.16.30 – w poniedziałek, wtorek i środę Popielcową.

3. Jutro, w  poniedziałek, 28 lutego, po Mszy św. o godz. 17.00  zapraszamy na spotkanie, kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami.

4. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny. Naszej modlitwie na Mszy św. o godz.17.00 będzie przewodniczył ks. Ryszard Piwowarczyk -Proboszcz parafii w Szydłowie .Zapraszamy!

5. W środę – Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz.6.30 – 12.00 – 14.00 w Łagiewnikach – 17.00.

Zachęcam wszystkich, aby najbliższa środa 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi – zaapelował papież Franciszek.

6. W CZWARTEK O GODZ. 16.30 – Droga krzyżowa – dla dzieci;

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej  o16.30 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych . W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.15.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. bez kazania.

7. Serdecznie zapraszamy naszych parafian na  nocne czuwanie na Jasnej Górze z 4/5 marca 2022(z piątku na sobotę).Nasza pielgrzymka włączy się w  XXI Pielgrzymkę  Rolników Diecezji Kieleckiej i sympatyków polskiej wsi. Zapisy w zakrystii.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w I czwartek  o godz.17.00- Msza św. i  modlitwa  za dusze czyśćcowe

– w I piątek spowiedź od 16.00 . Wspólnota ” W mocy Ducha” zaprasza na Drogę Krzyżową ,  na godz. 19.00. Po nabożeństwie modlitwa uwielbienia.

– w I sobotę o godz.6.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej

9. Najbliższa niedziela, 6 marca, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Spotkanie Żywego Różańca po Mszy św. o godz.10.00.Zapraszamy!

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie naszego Kościoła, W sobotę pracowali  mieszkańcy Zrecza Dużego: Marta Wiewióra; Joanna Bracichowicz; Elżbieta Markowska; Teresa Boś; Ewelina Boś-Wójcik . Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 50 zł . W sobotę na godz. 9 .00 zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  kolejnych mieszkańców Zrecza Dużego.

11. Polecamy:

– lekturę prasy katolickiej

12. Katechezy przedślubne  w naszej parafii będą prowadzone w każdą Niedzielę Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św. Rozpoczynamy 6 marca po Mszy św. o godz. 16.00 w salce na plebanii.

13. Pamiętajmy, że obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki obowiązuje podczas przebywania w Kościele.

14. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i obecności w naszym parafialnym Wieczerniku – aby w te dni nikt nie czuł się samotny i zagrożony –  razem tworzymy wspólnotę wiary, nadziei i miłości, ”a Jezus, nasz Pan i Odkupiciel, jest z nami po wszystkie dni, aż do skończenia świata (por.Mt 28,20).” (list Bp Jana Piotrowskiego).

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 Lutego 2022 r.
Przewiń na górę