I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6 Marca 2022 r.

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczasową  pomoc rzeczową i finansową Ukrainie.. W środę Popielcową Rycerze Kolumba zebrali do puszek 12 950 zł  i 12 Euro -pieniądze prześlemy do Kieleckiej Caritas..  Dzisiaj mogą złożyć ofiarę na pomoc  Ukrainie ci, którzy chcą ,a nie zrobili tego  w środę Popielcową  – ofiara zbierana  do puszek przed Kościołem. Serdeczne Bóg zapłać za dobroć serca!

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój na Ukrainie, w  Europie i w Polsce – modlitwa Różańcowa w kaplicy Fatimskiej o godz.16.30 – w poniedziałek, wtorek i środę .

3. Serdeczne Bóg zapłać pielgrzymom, którzy wraz z ks. Wiesławem Wójcikiem brali udział w nocnym czuwaniu w Częstochowie – przed obliczem Jasnogórskiej Pani- niech owoc ich modlitwy będzie udziałem całej naszej wspólnoty parafialnej.

4. Spotkanie Czcicieli Ducha Świętego w poniedziałek 07.03. po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00.

5. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

6.W najbliższy  piątek, 11 marca,  o godz. 19.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową prowadzoną przez Wspólnotę w mocy Ducha, po której sprawowana będzie comiesięczna Msza św. wotywna ku czci Ducha świętego.

7. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Ofiarą zebraną do puszek wesprzemy materialnie dzieła misyjne.

 W przyszłą niedzielę (13.03) po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 12.00 dzieci z Grupy „Mali Misjonarze Jezusa” oraz „Płomyków Ducha Świętego”  rozprowadzić będą „serca miłosierdzia”. Dobrowolna ofiara składana przy tej okazji zostanie przeznaczona na misje.

– 13 marca  przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

8. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach 3-4-5 kwietnia br. przeprowadzi je Towarzystwo Ducha Świętego. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

Program rekolekcji i sposób prowadzenia podamy w późniejszym terminie.                                                                                                                         

9. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne:

W CZWARTEK O GODZ.16.30- Droga krzyżowa dla dzieci;

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej  o16.30 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych . W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.15.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. bez kazania.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie naszego Kościoła, w sobotę pracowali  mieszkańcy Zrecza Dużego: Anita Bińkowska; Janina Bińkowska; Grzegorz Ramiączek; Danuta Kasperska; Stanisława Pawłowska;

Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 50 zł . W sobotę  na godz. 9 .00. Zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  kolejnych mieszkańców Przededworza.

11.Polecamy:

– lekturę prasy katolickiej

12.Katechezy przedślubne  w naszej parafii będą prowadzone w każdą Niedzielę Wielkiego postu po wieczornej Mszy św. Rozpoczynamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 w salce na plebanii.

13. Pamiętajmy, że obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki obowiązuje podczas przebywania w Kościele.

14.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Bądźmy dla siebie dobrzy i serdeczni oraz pokładajmy nadzieję w naszym Panu Jezusie Chrystusie!

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6 Marca 2022 r.
Przewiń na górę