X NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 Czerwca 2024 r.

1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata.

2. Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę  w czasie zakończenia oktawy Bożego Ciała i procesji  . Naszym modlitwa   przewodniczył Rektor WSD w Kielcach ks. dr Adam Perz i dwóch kleryków naszego seminarium pochodzących z Angoli- Airis Manuel da Silva i Jose Paxi Pedro.

Bóg zapłać za przygotowanie pięknych ołtarzy –  przez  Kierowców, strażaków; Wspólnotę Czcicieli Ducha Świętego, Legion Maryi..

Składamy podziękowanie panom Włodzimierzowi Hanszkę, Janowi Kmiecikowi, Leonardowi Stradowskiemu i Dominikowi Stradowskiemu za przewiezienie konstrukcji tych ołtarzy do miejsca przechowywania.

3. Wspólnota „W mocy Ducha” zaprasza na jutrzejszą Mszę św. wotywną ku czci Ducha św. oraz uwielbienie, na godz. 19.00.

4. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy. Nadto w trzynasty dzień miesiąca o godz. 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie- przynosimy świece.

5.  W sobotę, 15 czerwca 2024 r. serdecznie zapraszamy na XXII Spotkanie Młodych w Wiślicy-bliższe informacje na plakatach.

6. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy już zastosowali się do naszej prośby!

7. Wykonaliśmy następujące prace gospodarcze:

a)na cmentarzu :- przygotowanie ,malowanie i naprawa mechanizmów trzech bram oraz odświeżenie filarów i kapeluszy na filarach przy bramach

b)przy plebanii:- malowanie balustrady schodowej i reparacja muru koło plebanii

c)-przy garażach gospodarczych:-otłuszczenie, odrdzewienie, dwukrotne malowanie garaży wraz z dachami oraz naprawa bramy gospodarczej

Zapłaciliśmy za materiał -2991.55zł;  robocizna -5600 zł – Razem- 8  591.55 zł.

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie  ofiary składane na potrzeby Kościoła, a zwłaszcza te składane na niedzielną  tacę.

8. Siostry Kanoniczki Ducha Świętego dziękują Róży Różańcowej pw św. Piotra ze Śladkowa Małego za ofiarę 400 zł na renowację Kaplicy. Bóg zapłać!

9. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Lubani. Pracowali :Barbara Nowak; Ewa Kłonicka; Danuta Bujwan; Maria Pietrzyk . Bóg zapłać za pracę i ofiarę 80 zł. W sobotę  zapraszamy na godz.9.00. kolejnych mieszkańców Lubani i Różanki

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :

11. W niedziele 16 czerwca 2024 roku po wszystkich Mszach św. Rycerze Kolumba przeprowadzą kwestę na protezę dla pana Stanisława Kwapisza, pierwszego Wielkiego Rycerza Rycerzy Kolumba w naszej parafii. Brat Stanisław jest po amputacji nogi i aby mógł chodzić potrzebuje protezy-która jest bardzo droga. Prosimy wszystkich o wsparcie.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 Czerwca 2024 r.