XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 Czerwca 2024 r.

1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.

2.Dzisiaj po wszystkich Mszach św. Rycerze Kolumba przeprowadzą kwestę na protezę dla pana Stanisława Kwapisza, pierwszego Wielkiego Rycerza Rycerzy Kolumba w naszej parafii. Brat Stanisław jest po amputacji nogi i aby mógł chodzić potrzebuje protezy-która jest bardzo droga. Prosimy wszystkich o wsparcie.

3.W poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, którego postawa służby najuboższym i spychanym na margines życia przypomina o wielkości i godności każdego człowieka

4.Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. W Kościele ten dzień obchodzimy w ostatnią niedzielę września, ale chciejmy serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu wojny czy prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich

5. W piątek, 21 czerwca, zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszamy w niedzielę 23 czerwca o godz.12.00.

6. W związku z działaniami jakie podejmuje MEN odnośnie do nauczania Religii w szkole,ks. Proboszcz -jako odpowiedzialny za katechizacje i szkolne nauczanie religii w parafii Chmielnik uprzejmie prosi Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli o aktywne włączenie się w obronę obecności lekcji religii w polskiej szkole. Wysyłajmy do Ministerstwa nasz sprzeciw w tej sprawie na adres: [email protected]

7. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Różanki. Pracowali :Anna Chabik;Anna Skwara;;Zofia Paluch;Marta Lech; Wiesław Rajca;Anna Wojtynek. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 70 zł. W sobotę zapraszamy na godz. 9.00. mieszkańców Holender i Jasienia.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :jest nowy Magazyn Niedzieli

9. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 Czerwca 2024 r.
Przewiń na górę