XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 lipca 2023 r.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Grzegorza Petrusa, który będzie pracował w naszej parafii w miesiącu Lipcu…Niech ta współpraca będzie źródłem Bożego błogosławieństwa i duchowej radości..

– Koło Radia Maryi z naszej parafii informuje, że dzisiaj   będzie po każdej Mszy św. przed kościołem kwesta na „Różę dla Matki Bożej”.

2. Dnia 5 lipca 2023 r w kaplicy zakonnej w Pacanowie nasza siostra  Stefania – kanoniczka Ducha Świętego de Saxia- razem ze współsiostrami będzie przezywać dziękczynną Mszę św.  z okazji Jubileuszu 25-lecia swoich ślubów zakonnych.. Ogarnijmy Ją i Siostry jubilatki gorliwą modlitwą oraz prośmy dobrego Boga  o nowe powołania zakonne, kapłańskie i do życia konsekrowanego.

3. Serdeczne gratulacje dla naszej parafianki Blanki Styrcz – uzyskanie Wyróżnienia  w kategorii multimedialnej  w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Pomóż ocalić życie bezbronnemu „o nagrodę imienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

4. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek i piątek miesiąca:

w I czwartek  na cmentarzu o godz. 17.30 Różaniec z wypominkami – modlitwa  za dusze czyśćcowe ,Msza św.  o godz.18.00  oraz procesja po cmentarzu.

w piątek okazja do spowiedzi  pierwszopiątkowej  od godz. 17.00. Zapraszamy!

5. Karmelici bosi z Loreto w Piotrkowicach serdecznie zapraszają na Nowennę (od 7 do 15 lipca) i Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej -16 lipca -bliższe informacje na plakatach w gablocie parafialnej.Zapraszamy!

6. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła .W sobotę pracowali mieszkańcy ulicy Klonowej: Beata Stępień i Roman Więckowski;  ulicy Jaśminowej: Magdalena Szymańska; ul. Brzozowej: Maksymilian Kozera;ul. Akacjowej: Beata Chmielewska; ul. Polnej: Stanisława Boksa. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 60 zł. W sobotę  na godz.9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców osiedla Słonecznego wraz z blokiem.

7. Składamy serdeczne podziękowanie firmie MAR-POL za pracę na rzecz naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

 8. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

9. W tym roku przypada 770 rocznica kanonizacji św. Stanisława, biskupa i męczennika. Diecezje wchodzące w skład metropolii krakowskiej organizują pielgrzymki diecezjalne na to wydarzenie, które będzie miało miejsce w Rzymie i Asyżu. Biskup Kielecki Jan Piotrowski serdecznie zaprasza do wspólnego pielgrzymowania duszpasterzy, siostry zakonne i wiernych naszej diecezji. Święty Stanisław jest głównym patronem Diecezji Kieleckiej- bliższe informacje na plakatach w gablocie parafialnej.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :                                                                                          

11. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej  oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje  i urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości. Odpoczywając nie zapomnijmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Prosimy również, aby w stosownym stroju odwiedzać Kościoły i uczestniczyć we Mszy św…

 Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

 

 

 

 

 

 

 

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 lipca 2023 r.
Przewiń na górę