XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 czerwca 2023

1. Pan Jezus zaprasza nas do zaufania Bogu…Podczas Eucharystii umacnia naszą wiarę i daje siłę do codziennego życia. Napełnia nas miłością, która daje prawdziwą wolność i usuwa wszelki lęk..

-dzisiaj o godz.8.30 –  Msza Świętą dziękczynna za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku szkolnym, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, katechetów, pedagogów, pracowników szkoły; za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.

2. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Imieniny naszych księży: ks. Piotra i ks. Pawła– polecamy ich Bożej Opatrzności i opiece Maryi –zapraszamy do wspólnej modlitwy w Ich intencji dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Ofiary składane na tacę -29 czerwca będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Nabożeństwo czerwcowe do piątku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz.18.00– serdecznie zapraszamy!

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca:

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 6.30.

5. Koło Radia Maryi z naszej parafii:

-informuje, że w najbliższa niedzielę -2 lipca  będzie po każdej Mszy św. przed kościołem kwesta na „Różę dla Matki Bożej”.

6 .Zakończyliśmy prace budowlane przy naszych budynkach gospodarczych-ocieplanie, elewacja, parapety,  wymiana  4 drzwi garażowych, malowanie okien.Koszt prac:-materiały –32 480zł; robocizna – 27 300zł ; razem- 59 780 zł.

Kontynuujemy prace adaptacyjne na plebanii, chcemy odnowić 14 świeczników ołtarzowych i czekamy na wykonanie „zamykanego konfesjonału”…

Serdeczne Bóg zapłać za  wszelkie ofiary a zwłaszcza  te składane na niedzielną  tacę. Bóg zapłać!

7. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła .W sobotę pracowali mieszkańcy ulicy Klonowej: Beata Stępień i Roman Więckowski;  ulicy Jaśminowej: Magdalena Szymańska; ul. Brzozowej: Maksymilian Kozera;ul. Akacjowej: Beata Chmielewska; ul. Polnej: Stanisława Boksa . Bóg zapłać za pracę i ofiarę 60 zł. W sobotę  na godz.9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców osiedla Słonecznego wraz z blokiem.

8. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

9. W tym roku przypada 770 rocznica kanonizacji św. Stanisława, biskupa i męczennika. Diecezje wchodzące w skład metropolii krakowskiej organizują pielgrzymki diecezjalne na to wydarzenie, które będzie miało miejsce w Rzymie i Asyżu. Biskup Kielecki Jan Piotrowski serdecznie zaprasza do wspólnego pielgrzymowania duszpasterzy, siostry zakonne i wiernych naszej diecezji. Święty Stanisław jest głównym patronem Diecezji Kieleckiej- bliższe informacje na plakatach w gablocie parafialnej.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :

11. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej  oraz Gościom i domownikom. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje  i urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!!!

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 czerwca 2023