XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 Czerwca 2024 r.

1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.

 Dzisiaj:

– uroczysta Msza św. w intencji księży Solenizantów Piotra i Pawła będzie  o godz.10.00 .Serdecznie zapraszamy!

– po Mszy Św. o godz. 17.00 i Nabożeństwie czerwcowym w salce pod plebanią odbędzie się spotkanie organizacyjne pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Medjugorie.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W I czwartek  na cmentarzu o godz. 17.30 Różaniec z wypominkami – modlitwa  za dusze czyśćcowe ,Msza św.  o godz.18.00 i  procesja po cmentarzu.

-w piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa od godz. 17.00

W tym dniu kancelaria parafialna po południu będzie nieczynna.

– w I sobotę o godz.6.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej

3. W niedzielę 7 lipca:

– będziemy gościć naszego rodaka Dyrektora Caritas Ks. Krzysztofa Banasika – będzie się z nami modlił i głosił Słowo Boże.

– panie z Koła Radia Maryja i Rycerze Kolumba będą jak co roku  kwestować  na Róże dla Matki Bożej

4. Wspólnota Legion Maryi w niedzielę 14 lipca organizuje pielgrzymkę autokarową na spotkanie Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę oraz do sanktuarium Matki Bożej Leśniewskiej- koszt 70zł.Zapisy i bliższe szczegóły u Legionistów rozprowadzających prasę po każdej Mszy św. Zapraszamy.

5. W związku z działaniami jakie podejmuje MEN odnośnie do nauczania Religii w szkole, ks. Proboszcz -jako odpowiedzialny za katechizacje i szkolne nauczanie religii w parafii Chmielnik uprzejmie prosi Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli o aktywne włączenie się w obronę obecności lekcji religii w polskiej szkole. Wysyłajmy do Ministerstwa nasz sprzeciw w tej sprawie na adres: [email protected]

6. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

7. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców   Jasienia. Pracowali :Renata Wójcik; Maria Sadło; Halina Kasperek; Agata Ciepluch; Monika Stępień; Justyna Łużak; Natalia Łużak; Elżbieta Musiał; Monika Nędza; Barbara Brzozowska . Bóg zapłać za pracę i ofiarę 100    zł .  W sobotę  zapraszamy na godz. 9.00. mieszkańców  Łagiewnik.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :jest nowy Magazyn Niedzieli   

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej  oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje  i urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości. Odpoczywając nie zapomnijmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Prosimy również, aby w stosownym stroju odwiedzać Kościoły i uczestniczyć we Mszy św…

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

 

 

 

 

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 Czerwca 2024 r.
Przewiń na górę