XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 Czerwca 2024 r.

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…

2.Gościmy dzisiaj  ks. Mateusza Szostaka Przewodnika naszej grupy pielgrzymkowej Biało -fioletowej Pieszej pielgrzymki Kieleckiej z Wiślicy na Jasną Górę ,który się z nami modli i głosi Słowo Boże.

3. Z racji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca zapraszamy Parafian, a zwłaszcza Tatusiów , na  nabożeństwo czerwcowe, w czasie którego będziemy się modlić w  intencji naszych Ojców .

4. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.

5. W sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota, to także dzień imienin naszych księży ks. Piotra i ks. Pawła Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz.  6.30-12.00-18.00. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej. Uroczysta Msza św. w intencji księży Solenizantów będzie w niedzielę -30 czerwca o godz.10.00 .Serdecznie zapraszamy!

6.W niedzielę 30 czerwca po Mszy Św. o godz. 17.00 i Nabożeństwie czerwcowym w salce pod plebanią odbędzie się spotkanie organizacyjne pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Medjugorie.

7. W związku z działaniami jakie podejmuje MEN odnośnie do nauczania Religii w szkole, ks. Proboszcz -jako odpowiedzialny za katechizacje i szkolne nauczanie religii w parafii Chmielnik uprzejmie prosi Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli o aktywne włączenie się w obronę obecności lekcji religii w polskiej szkole. Wysyłajmy do Ministerstwa nasz sprzeciw w tej sprawie na adres: [email protected]

8.Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców   Holender. Pracowali :Kazimierz Banasik; Bożena Banasik; Maria Woźniak; Maria Skibińska. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 40 zł.  W sobotę  zapraszamy na godz. 9.00. mieszkańców  Jasienia.

9.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :jest nowy Magazyn Niedzieli   

10.Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej  oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje  i urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości. Odpoczywając nie zapomnijmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Prosimy również, aby w stosownym stroju odwiedzać Kościoły i uczestniczyć we Mszy św…

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 Czerwca 2024 r.
Przewiń na górę