XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 lipca 2023 r.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.We Mszy św. Bóg daje nam swoje słowo niczym ziarno dla ziemi. Gdy je przyjmujemy sercem uważnym i roztropnym przynosi plon. Spotkanie z nami staje się  wydarzeniem miłości o smaku eucharystycznego Chleba.

2.Dzisiaj  przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Ojcowie Karmelici z Piotrkowic  zapraszają na  odpust i uroczystą sumę o godz.11.30.

3.Z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków  zostały nam przyznane środki na prace konserwatorskie i restauratorskie Kościółka Świętej Trójcy w wysokości –695 800zł .Nasz udział własny będzie wynosił ok. 15 000zł. Koszt całej  inwestycji to 710 000 zł.

Serdeczne Bóg zapłać   naszemu  Burmistrzowi p. Pawłowi Wójcikowi za skuteczne zabieganie o te środki. Serdeczne Bóg zapłać!

Za okazaną pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy Wiceministrowi, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Panu Piotrowi Wawrzykowi. Serdeczne Bóg zapłać!

4.Oddaliśmy do renowacji 14  mosiężnych świeczników – Firma Aladyn z Krakowa -koszt renowacji to 13 800 zł.

Przygotowywany jest dla nas zamykany konfesjonał -koszt 27 000 zł..

Serdecznie dziękujemy za  wszelkie ofiary, a zwłaszcza te składane na niedzielną tacę.. Liczymy na dalszą ofiarność naszych parafian i gości.

5.Zapraszamy na:

Kielecką Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy- od 6 do 13 sierpnia

zapisy na stronie   internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

–  XI  Rowerową Pielgrzymkę Diecezji Kieleckiej -od 16 do 19 sierpnia b.r..

Zapisy od 1 do 31 lipca tylko na www.pielgrzymkarowerowa.pl.  Uwaga ! Ilość pątników ograniczona

więcej szczegółów na plakatach   w gablocie przed kościołem.

6.Za tydzień 23 lipca  będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszy Świętej o godz.10.00 błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Ofiary zebrane w tym roku dzielimy  na dwie części : 75% odsyłamy na samochód dla misjonarza  –  25% przeznaczamy na stowarzyszenie naszych Kierowców-którzy angażują się w prace parafialne,  przygotowują ołtarze na Boże Ciało i oktawę oraz uświetniają  nasze uroczystości – delegacją  z ich sztandarem Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

7.Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła. W sobotę pracowali mieszkańcy z ul Piastów blok 3: Ewa Zamojka; Urszula Stolarska; Jan Bobrowski; Anastazja Bobrowska; Gabriela Stachowicz; Marianna Milewicz  Bóg zapłać za pracę i ofiarę  120 zł. W sobotę  na godz. 9.00 zapraszamy  mieszkańców ul. Piastów blok nr 7 i 8.

8.Serdeczne podziękowania za ofiarowane nam kadzidło – przywiezione z Ziemi Świętej- przez naszych Pielgrzymów

9.Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy już zastosowali się do naszej prośby!

10.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej

11.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię – lektorom i kantorom, służbie liturgicznej oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje  i urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości. Odpoczywając nie zapomnijmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Prosimy również, aby w stosownym stroju odwiedzać Kościoły i uczestniczyć we Mszy św…

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 lipca 2023 r.