XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 lipca 2023 r.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii .Bóg szczególnie tutaj okazuje nam miłość oraz pomnaża  w nas dary swojej łaski. Przyjmując słowo Chrystusa i Jego Najświętsze Ciało, stajemy się dobrym ziarnem rzucanym przez Niego w rolę świata…

2.Dzisiaj  wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszy Świętej o godz.10.00 błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Ofiary zebrane w tym roku dzielimy  na dwie części : 75% odsyłamy na samochód dla misjonarza  –  25% przeznaczamy na stowarzyszenie naszych Kierowców-którzy angażują się w prace parafialne,  przygotowują ołtarze na Boże Ciało i oktawę oraz uświetniają  nasze uroczystości – delegacją  z ich sztandarem Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

3.We wtorek – 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu. Odpust w Sędziejowicach.

4.W środę 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę.. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych

5.W przyszłą niedzielę będziemy gościć  Ks. dr Tomasza BORKOWSKIEGO – wykładowcę Pisma Świętego Starego Testamentu w WSD w Łomży i przewodnika Pielgrzymek po Ziemi Świętej – będzie się z nami modlił i  głosił słowo Boże.

6.Zapraszamy na:

Kielecką Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy- od 6 do 13 sierpnia

zapisy na stronie   internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

–  XI  Rowerową Pielgrzymkę Diecezji Kieleckiej -od 16 do 19 sierpnia b.r..

Zapisy od 1 do 31 lipca tylko na www.pielgrzymkarowerowa.pl.  Uwaga ! Ilość pątników ograniczona

Więcej szczegółów na plakatach   w gablocie przed kościołem.

7.Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła. W sobotę pracowali mieszkańcy z ul Piastów : blok 7: Urszula Szanel; Zofia Kania; Władysława Ślusarska; Krystyna Stachowicz; z bloku 8: Honorata Kulpińska.

Bóg zapłać za pracę i ofiarę 90 zł. W sobotę  na godz. 9.00 zapraszamy  mieszkańców ul. Piastów blok nr :10 i 11.

8.Wróciło po renowacji 14 mosiężnych świeczników–koszt renowacji to 13 800 zł. Przygotowywany jest dla nas zamykany konfesjonał -koszt 27 000 zł..

Serdecznie dziękujemy za  wszelkie ofiary, a zwłaszcza te składane na niedzielną tacę.. Liczymy na dalszą ofiarność naszych parafian i gości.

9.Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy już zastosowali się do naszej prośby!

10.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej

11.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej  oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje  i urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości. Odpoczywając nie zapomnijmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Prosimy również, aby w stosownym stroju odwiedzać Kościoły i uczestniczyć we Mszy św…

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

 

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 lipca 2023 r.
Przewiń na górę