XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 Sierpnia 2022

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia w porządku niedzielnym.

 W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw po każdej Mszy św.  W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

3. Dnia 17 sierpnia -w środę -ok. godz.12.00 będziemy gościli na odpoczynku  Dziesiątą Pielgrzymkę rowerową diecezji Kieleckiej -w której jedzie grupa naszych parafian.

4. Serdeczne Bóg zapłać za serdeczne przyjcie Pielgrzymów  Pieszej Pielgrzymki  Zamojsko-Lubaczowskiej -drogim Parafianom, szkołom i urzędom. Serdeczne Bóg zapłać paniom gospodyniom, począwszy od p. Jolanty na plebanii aż do gościnnych gospodyń z terenu naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

Serdeczne Bóg zapłać  za wspólną modlitwę , tym  którzy uczestniczyli w Apelach Jasnogórskich.

5. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Śladkowa Małego. Pracowali: Halina Styrcz i Bogusław Styrcz

Bóg zapłać za pracę i ofiarę  10 zł. W sobotę – 20 sierpnia na godz.9.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego.

6. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :  

 8. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje  i urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości.
Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

 

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 Sierpnia 2022
Przewiń na górę