XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 Sierpnia 2022

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim (kolekta mszalna).

3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca. Módlmy się o łaskę pokoju na Ukrainie i wszędzie tam gdzie toczą się wojny…

4. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

5. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu-zapraszamy do oglądania transmisji telewizyjnej z Jasnej Góry . Msze Święte w naszym kościele o godz.6.30 i 18.00.

6. Serdeczne Bóg zapłać naszym parafianom, którzy godnie i twórczo  reprezentowali nas w 41 Pieszej Pielgrzymce Kieleckiej i 10 Rowerowej Pielgrzymce Kieleckiej na Jasną Górę. Niech ich trud i modlitwy wyjednają  nam Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

7. Serdeczne Bóg zapłać s. przełożonej Bernardynie, s. Damarii , paniom z Legionu Maryi ,p. kościelnemu Dominikowi i ks. Pawłowi, którzy  w imieniu naszej parafii, podejmowali 10 Rowerową  Pielgrzymkę Kielecką.

8. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Śladkowa Małego. Pracowali: Stanisław Hanszke; Stanisław Styrcz; Ola Ziółkowska; Bożena Domagała; Zofia Kryczka;Piotr Stochmal; Marta Zgrzebnicka.Bóg zapłać za pracę i ofiarę  70 zł. 

 W sobotę – 27 sierpnia na godz.9.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiarowane parafii  krzyże  :

-panu Kazimierzowi Pająkowi

-firmie pogrzebowej Walkiewicz                                                                                  
– za ofiarowanie  drzewca do chorągwi firmie pogrzebowej Zwolscy

10. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :  

12.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje  i urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości.                                                                                                                                   
Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!!!

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 Sierpnia 2022
Przewiń na górę