XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 Sierpnia 2023 r.

W Konstytucji o Kościele Soboru Watykańskiego II pisze, że Chrystus „w św. Piotrze ustanowił trwałą i widzialną zasadę i fundament jedności i wspólnoty.” Dzięki papieżowi katolicy z całego świata mogą czuć się jedną rodziną, mimo kolosalnych różnic w sposobie życia i mentalności. Tylko płynąc łodzią Kościoła wraz z Piotrem, dopłyniemy do królestwa Bożego, do którego Jezus właśnie jemu dał klucze.

2. We wtorek , 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda.

3. W czwartek -31 sierpnia -rocznica zalegalizowania NSZZ „Solidarność”-obchodzimy Ogólnopolski Dzień Solidarności i Wolności.

4. W piątek -1 września -W 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy  w niej walczyli, módlmy się także o pokój na Ukrainie i świecie.

Od 2015 roku dnia 1 września  z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota  miesiąca.

-w I piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa od godz. 17.00 .

– w I sobotę o godz.6.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej

   w I sobotę pojedziemy z posługą sakramentalną do  chorych.

6. W piątek 8 września-  święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach o. Grzegorz Irzyk OCD zaprasza na wspólne  świętowanie uroczystości  odpustowej Narodzenia NMP -w 65 rocznicę koronacji obrazu. 8 września, o godz.11.30.Uroczystościom będzie przewodniczył ksiądz Biskup Andrzej Kaleta – informacje na plakacie.

Zapraszamy, jak co roku na pieszą pielgrzymkę z Chmielnika  do Piotrkowic-zapisy w zakrystii i kancelarii.

7. W dniach 8 i 9 września odbędzie się Ogólnopolska  Pielgrzymka Legionu Maryi na Jasną Górę. Wyjazd  8 września o godz.17,00 -powrót 9 września o godz.17.00.Koszt pielgrzymki: z noclegiem 100zł; bez noclegu 50zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Legionistów..

8. Nikt nie przyszedł do sprzątania naszego Kościoła ,to smutne… Przygotowanie parafialnego Wieczernika nie jest obowiązkiem lecz przywilejem, bo Pan przygotował nam już mieszkanie w niebie.. a my …: W sobotę  na godz. 9.00 zapraszamy  mieszkańców Przededworza.

9. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy już zastosowali się do naszej prośby!

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię-gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 Sierpnia 2023 r.
Przewiń na górę