XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 Września 2023 r.

1. Przeżywajmy jak najlepiej każdy kolejny dzień swojego życia mając w pamięci również te słowa z Ewangelii: „Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania.” (Mt 16,27).Liczy się tylko miłość…

 

2. W poniedziałek, 4 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.

Uczęszczanie na lekcję  religii jest przywilejem uczniów Jezusa i świadectwem wiary dzisiejszego  Kościoła Chrystusowego..

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej:

– spotkanie czcicieli Ducha Świętego, Zapraszamy

-wspólnota „W mocy Ducha” zaprasza na Uwielbienie godz.19.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca:

– zapraszamy do Kaplicy  na cmentarzu o godz. 17.30 Różaniec z wypominkami,  modlitwa  za dusze czyśćcowe ,Msza św.  ok.  godz.18.00  oraz procesja po cmentarzu.

4. W piątek , 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte tego dnia w naszym Kościele o godz. 6.30 i 18.00 . Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas każdej  Mszy Świętej.

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach o. Grzegorz Irzyk OCD zaprasza na wspólne  świętowanie uroczystości  odpustowej Narodzenia NMP -8 września, o godz.11.30.Uroczystościom będzie przewodniczył ksiądz Biskup Andrzej Kaleta – informacje na plakacie.

Zapraszamy, jak co roku na pieszą pielgrzymkę z Chmielnika  do Piotrkowic (planowana jest droga szosą nr 73 )-zapisy w zakrystii i kancelarii.

5.W dniach 8 i 9 września odbędzie się Ogólnopolska  Pielgrzymka Legionu Maryi na Jasną Górę. Wyjazd  8 września o godz.17,00 -powrót 9 września  o godz.17.00.Koswzt pielgrzymki: z noclegiem 100zł; bez noclegu 50zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Legionistów..

6.W przyszłą niedzielę 10 września  :

-o godz.12.00 Msza św. – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej w 25 rocznicę Ślubów Zakonnych s. Stefanii  –będziemy się też modlić o nowe powołania do stanu duchownego, zakonnego i życia konsekrowanego.. zapraszamy!                                                                            

– Po Mszy św. o godz.17.00 Katecheza Chrzcielna. Zapraszamy                                                   

-W niedzielę10 września 2023 w Markowej odbędzie się Beatyfikacja Rodziny Ulmów – zapraszamy do śledzenia przekazów medialnych..

7. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła. W sobotę pracowali mieszkańcy z Przededworza:Jerzy Tomczyk; Iwona Opałka; Maria Wojtasiewicz Zygmunt Wojtasiewicz; Marta Burchan; Włodzimierz Kubicki; Krzysztof Grandos. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 70zł. W sobotę  na godz. 9.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Przededworza.

8.Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy już zastosowali się do naszej prośby!

9. Zapraszamy wiernych w każdym wieku do udziału w ruchach i wspólnotach parafialnych.

 10.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

 Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię-gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 Września 2023 r.
Przewiń na górę