XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 Września 2023 r.

Miłość nie wyrządza zła bliźniemu”, Miłość nie umywa rąk od odpowiedzialności za drugiego człowieka…Źródłem tej  Miłości jest Eucharystia w której uczestniczymy i ona daje nam moc Jezusa Zmartwychwstałego do życia doczesnego i wiecznego.

2.Dzisiaj :

– o godz. 10.00 w miejscowości Markowa w archidiecezji przemyskiej, jest Uroczystość beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z siedmiorgiem dzieci. Zapraszamy do śledzenia przekazów medialnych i twórczych rozmów  na ten temat w naszych środowiskach…

-o godz.12.00- Msza św. – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej w 25 rocznicę Ślubów Zakonnych  s. Stefanii  –będziemy się też modlić o nowe powołania do stanu duchownego, zakonnego i życia konsekrowanego. Naszej modlitwie będzie przewodniczył Ojciec z Zakonu Najświętszej Trójcy- Trynitarz  Piotr Hipolit Graduszewski z Włoch Zapraszamy!   

– po  Mszy św. o godz.17.00. – Katecheza Chrzcielna. Zapraszamy!

3. Serdeczne Bóg zapłać składamy pieszym pielgrzymom do Piotrkowic –  wraz  z  przewodnikiem ks. Pawłem Foderowiczem, którzy ofiarnie i pobożnie uczcili Maryję. Dziękujemy Rycerzom Kolumba oraz wszystkim, którzy tak  godnie reprezentowali nasza parafię na Odpuście w Piotrkowicach. Bóg zapłać!

Szczególne podziękowania za czuwanie nad bezpieczeństwem pielgrzymów dla Ochotniczej Straży Pożarnej  i Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z Chmielnika oraz Policji. Serdeczne Bóg zapłać!

4. Serdeczne Bóg zapłać członkom i sympatykom Legionu Maryi, którzy uczestniczyli w Ogólnopolskiej  Pielgrzymce Legionu Maryi do Częstochowy.         

5. W środę – 13 września kolejne Nabożeństwo Fatimskie – zapraszamy do naszego Kościoła na godz. 20.00.

6. W czwartek – 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zadbajmy o przydrożne Krzyże i figury – zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

7. Wspólnota „W mocy Ducha” zaprasza wszystkich na Mszę św. wotywną ku czci Ducha Świętego oraz modlitwę Uwielbienia w piątek -15 września o godz. 19.30.

8.W niedzielę -17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

9. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Przededworza. Pracowali :Beata Doroz; Marek Kowalski; Krzysztof Grandos; Anna Dzido; Halina Miśkiewicz; Karolina Frankiewicz; Dorota Skiba. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 110 zł. W sobotę 16 września zapraszamy na godz. 8.00. kolejnych mieszkańców Przededworza.

10. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 Września 2023 r.
Przewiń na górę